banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

Dolu yağışı tarım arazilerine zarar verdi KASTAMONU'DA DOLU VE SAĞANAK ETKİLİ OLDU

Kastamonu’da sağanak yağış etkili oldu. Aniden bastıran şiddetli yağmur ile cadde ve sokaklar, göle dönerken, sürücüler de trafikte ilerlemekte zorlandı. Kastamonu’nun bazı kesimlerine ise dolu yağdı.

13 Haziran 2020 Cumartesi 09:52
 Dolu yağışı tarım arazilerine zarar verdi  KASTAMONU'DA DOLU VE  SAĞANAK ETKİLİ OLDU
 

Kastamonu’da sağanak yağış etkili oldu. Aniden bastıran şiddetli yağmur ile cadde ve sokaklar, göle dönerken, sürücüler de trafikte ilerlemekte zorlandı. Kastamonu’nun bazı kesimlerine ise dolu yağdı. 
Yağmura hazırlıksız yakalananlar, saçak altlarında yağışın dinmesini beklerken sürücüler de suyla kaplı cadde ve sokaklarda güçlükle ilerledi. Polis ekipleri, suyun kapladığı caddeleri şerit çekerek kapatırken, sürücüleri de dikkatli olmaları konusunda uyardı. 
Dolu yağışı ekili alanlarda da büyük hasara yol açtı. Aralıklarla etkisini sürdüren sağanak yağmur ve yer yer dolu yağışı Kastamonu’da tarım alanlarına zarar verdi.

DOLU TARIM ARAZİLERİNİ VURDU

Merkeze bağlı Eymir Köyü ile Devrekani ilçesinin Örenbaşı, Bozkocatepe, Bıngıldayık, Çatak, Habeşli, Selahattin, İnciğez köyleri ve Mütevelli Mahallesi'nde de dolu yağışı etkili oldu. Dolu nedeniyle bazı tarım alanları zarar gördü. 

Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerini kent merkezine bağlayan kara yolunun Hacıhasan mevkisinde doluya yakalanan sürücüler, araçlarını yol kenarına çekip yağışın etkisini kaybetmesini bekledi. Bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden sürücüler, dolunun etkisini kaybetmesinin ardından yola devam etti.

“ARAÇLARIMIZDA MAHSUR KALDIK”

Sürücülerden Tarık Özkan, yaptığı açıklamada, Devrekani ilçesi çıkışında kuvvetli rüzgarla etkili olan sağanak ve doluya yakalandıklarını belirterek, "Araçlarımızda mahsur kaldık. Gök gürültüsü, sağanak, fırtına ve dolu nedeniyle ilerleyemedik. Aracımızı yolun kenarına ağaçların altına çektik ve bir süre bekledik. Aracımızın camı da silecekleri de kırıldı. Bizim gibi birçok sürücü mahsur kaldı ve yağışın durmasını bekledi” ifadelerini kullandı. Kastamonu’da 13 Eylül 2018'de dolu etkili olmuş ve yaklaşık 10 bin araca zarar vermişti. (iha-aa)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV