Dolandırıcılık şebekesi çökertildi: 10 gözaltı

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Kapağan, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan ve çok sayıda kişiyi dolandırdığı öne sürülen suç şebekesine operasyon düzenlendiğini açıkladı.

Dolandırıcılık şebekesi çökertildi: 10 gözaltı
banner72

Telefon dolandırıcılığı yöntemi ile Kastamonu ve pek çok ilde dolandırıcılık yaptığı iddia edilen şebekeye yönelik operasyonda, 14 şüphelinin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda çok sayıda belge ve doküman ele geçirilirken, 10 şüpheli gözaltına alındı.

Başsavcı Kapağan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Kendilerini kamu görevlisi, asker ve polis olarak tanıtarak Kastamonu genelinde çok sayıda kişiyi telefon dolandırıcılığı yöntemiyle dolandıran suç şebekesine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında, şüphelilerin yakalanması için arama ve gözaltı talimatları verilmiştir. Kastamonu merkezli (İstanbul, İzmir, Kocaeli, Ağrı, Gaziantep ve Adıyaman) altı farklı ilde, Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğünce koordine edilen, 15 Kasım 2021 tarihinde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda, şüpheliler T.Y, H.H, A.A, M.K, S.G, R.S, O.K, E.Y, MEC, B.ME, G.K, O.G.A, S.S ve M.Y'nin ikametlerinde, iş yerlerinde ve ikametlerine bağlı müştemilatlarda yapılan aramalarda, operasyon kapsamında çok sayıda bilgi, belge ve dokümana el konulmuş olup, 10 şüpheli gözaltına alınmıştır. Soruşturma kapsamlı bir şekilde yürütülmekte olup, diğer şüphelilerin yakalanmalarına yönelik çalışmalara ilgili kolluk birimlerince devam edilmektedir” denildi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER