Dokuz günlük bayram

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu

Dokuz günlük bayram
banner72

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıklayan Erdoğan, Karayolları’na ait otoyol ve köprülerin de bayram tatili boyunca ücretsiz olacağı müjdesini verdi. Koronavirüs salgını dolayısıyla uyarılarda bulunan Erdoğan, vatandaşları Kurban Bayram öncesinde aşı olmaya davet etti.

KURBAN BAYRAMI'NDA 9 GÜN TATİL OLACAK

Kurban Bayramı tatili ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor. Bayram tatili vesilesiyle yola çıkacak tüm vatandaşlarımdan trafik kurallarına riayet etmelerini, kazalara karşı dikkatli olmalarını rica ediyorum" dedi.

BAYRAMDA OTOYOL VE KÖPRÜLER ÜCRETSİZ

Bayramda otoyolların ve köprülerin ücretsiz olacağını söyleyen Erdoğan, "Ankara-Niğde Otoyolu'nda sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek. Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır" diye konuştu.

VATANDAŞLARA AŞI ÇAĞRISI

Aşılama çalışmalarını hızla sürdürüldüğünü ifade eden Erdoğan, toplam aşı sayısı 59 milyona yaklaştığını kaydetti. Virüsün yeni varyantlar ile dünyayı tehdit ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:  “Vatandaşlarımız kendilerini ve sevdikleri için Kurban Bayramı öncesinde aşılamaya davet ediyorum. Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler önümüzdeki günlerde tehdit altına girebilir. Ciddi gayretler ve fedakarlıklar neticesinde elde ettiğimiz bu avantaja sahip çıkmak zorundayız.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER