'Doğru yatırım, Kastamonu'yu kalkındırır'

AK Parti Eyüp Belediye Başkanı Deniz Köken ve AK Parti Eyüp İlce Başkanı Muhammet Vanlıoğlu ve beraberindeki heyet Kastamonu ziyaretleri kapsamında AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti

'Doğru yatırım,  Kastamonu'yu kalkındırır'

AK Parti Eyüp  Belediye Başkanı  Deniz Köken ve AK Parti Eyüp İlce Başkanı Muhammet Vanlıoğlu ve beraberindeki heyet Kastamonu ziyaretleri kapsamında AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Eyüp Belediye Başkanı Köken, ziyarette yaptığı konuşmada Kastamonu'nun yanlış nüfus politikaları sebebiyle bugün 125 bin merkez nüfusuna düştüğünü söyleyerek, şehrin ülke ekonomisi ve siyasetine her zaman katkılarda bulunduğunu kaydetti.

KÖKEN: ''KASTAMONU, ANADOLU'NUN ÖZEL ŞEHİRLERİNDEN''

 “Eyüp sultan hazretlerinden, Şeyh Şabanı Veli hazretlerine selam getirdik'' ifadeleriyle sözlerine başlayan Eyüp Belediye Başkanı Deniz Köken, ''Bölgemizdeki  seçmen yoğunluğuna göre Anadolu'da illerimizi, ilçelerimizi ziyaret ediyoruz. Geçen yıl yapacaktık ondan önceki yıl yaptık Erzurum ve Giresun pandemi girince araya Kastamonu kaldı. O yüzden şuanda sizlerle beraberiz. Güzel bir Kastamonu ziyaretimiz oluyor. Araç'tan girdik şimdi buradayız. Ev sahipliğinden ve misafirperverliğinden dolayı hem şahsım adına hemde bütün Kastamonulu arkadaşlarımıza dostlarımıza saygılar sevgiler sunuyoruz. Anadolu’nun insanı kadirşinaslığını her ortamda göstermiştir. Savaşta göstermiştir, barışta da göstermiştir, her hangi bir felakette bile Anadolu'nun özel şehirleri vardır Erzurum, Kastamonu, Kayseri ve Konya gibi hep öncü olmuşlardır. Burası da öyle bir yerdir'' dedi.

''YANLIŞ NÜFUS POLİTİKALARIYLA,  MERKEZ NÜFUSU 125 BİN OLMUŞ''

Kastamonu'nun  her zaman ülke ekonomisine hem siyasetine ciddi katkıları olduğunu söyleyen Başkan Köken, ''Yanlış nüfus politikalarıyla erimiş ve 125 bin merkez nüfusuna düşmüş, halbuki  burası 250 bin nüfuslu bir merkez olabilir. Doğru yatırım hamleleri ile doğru şehirleşme ile doğru okullaşma ile doğru üniversite kavramlarıyla ve OSB’si ile burası aslında ciddi olarak ülke ekonomisine hem de İnebolu limanı ile önemli yer almakta. Gemi nereye yanaşıyor ise tren nereye gidiyorsa; lojistik yani insanların ulaşabildiği malların ulaşabildiği yerler gelişmeye başlar. Buranında özelliği hem deniz kenarında şehir olması hem karada Ankara’ya ve İstanbul’a yakın olması ile beraber stratejik planlarında doğru yapılmasıyla beraber ciddi bir kalkınmış ve dışardaki küçük illere ve ilçelere ekonomik istihdam sağlayan bir yer haline gelmesi gerekir. Bu çalışmalar ile ilgilide hükümetimiz bölgesel kalkınma planları içerisinde burası da onların gündemindedir. Kalkınmanın birinci kuralı üretimden geçiyor. Kastamonu her dönemde şehitler vermiştir, şimdi ise kalkınma planında büyük rol oynayacaktır çünkü burası vatanını seviyor”  ifadelerine er verdi.

VANLIOĞLU: “SANKİ, EYÜP İLÇE BAŞKANLIĞINDAYIZ''

AK Parti Eyüp İlce Başkanı Muhammet Vanlıoğlu ise, Eyüp'te yaklaşık 20 bin Kastamonulunun yaşadığını hatırlatarak, ''Sanki Eyüp Sultan ilçe başkanlığına geldik, o havayı hissediyoruz. Buralar bizim evimiz; Cumhurbaşkanımıza daha fazla destek  çıkacağımız zamanlar içerisindeyiz. Toplum olarak iki senedir ağır bir imtihandan geçiyoruz. Hep birlikte yaşıyoruz, bize düşen görevi Eyüp Sultanda yapıyoruz, sizlerde size düşen görevi Kastamonu il başkanlığında yerine getiriyorsunuz. Cumhurbaşkanımıza fazlasıyla sahip çıkma dönemindeyiz” dedi.

ÜNLÜ: ''İSTANBUL KASTAMONU; KASTAMONU İSTANBUL DEMEKTİR''

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise, İstanbul demek Kastamonu demek Kastamonu demek İstanbul demektir'' ifadeleriyle birliktelik vurgusu yaparak, ''Bizim Kastamonu olarak birçok değerimiz var. İnşallah daha çok yukarıya taşımak durumundayız. Tarihsel anlamda baktığımızda derin bir tarihe sahibiz. Kültürel anlamda baktığınızda, kültür varlıklarımızın zaten birçoğunu vakıflar bölge müdürlüğümüz tarafıyla onardık, hayata geçirdik. Milli parklar, doğal güzelliklerimiz, denizimiz, dağımız; baktığınız zaman turizmle ilgili her türlü argüman Kastamonu'da var. Kastamonu'ya gelen misafirlerimizin Kastamonu'yu tanımadıklarını ama geldiklerinde farklı bir Kastamonu gördüklerini, hayran kaldıklarını görüyoruz'' dedi.

Kastamonu'nun evliyalar şehri olmasının dışında aynı zamanda şehitler diyarı olduğunu ifade eden İl Başkanı Ünlü, ''Düşman, toprağına ayak basmamış bir ilde her dönemde Allaha şükür vatan dediği zaman bayrak dediği zaman din dediği zaman bizim maneviyat dediği zaman hep bir adım öne çıkan halkımız, her dönem devletinin milletinin yanında olmuştur. Son zamanlarda ülkemizde çıkan yangınlarda o gece gündüz uyumayan, bizim itfaiyede çalışanlarımız, orman mensuplarımız, gönüllü vatandaşlarımız ve köylülerimiz el birliği ile yangını söndürmeye çalışırken ve yangın bölgesi dışında kalıpta kalpleri orada atan, yardım gönderen Türkiye oraya kenetlenmişken görüyoruz ki; muhalefet anlayışıyla hep beraber karşı karşıya kalıyoruz. Bu süreçte bile milletinin ve devletinin yanında olamayıp. Siyasi bir çıkarım elde etmeye çalışan muhalefet anlayışı görüyoruz. Onların derdi ülkenin sıkıntıya girmesi  ormanların bir çoğu yanarak, bundan Ak parti, Cumhurbaşkanımızın ve devletin zarar görmesi'' ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER