banner29
24 Mart 2019 Pazar

Doğanın yeşile doyduğu yer: Küre Dağları

Kastamonu ile Bartın arasında kalan Küre Dağları Milli Parkı, yaklaşık 37 bin hektar alanıyla ziyaretçilerine ilkbaharda seyrine doyumsuz manzaralar sunuyor. Şelaleleri, akarsuları, kanyonu ve vadisiyle her mevsim yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerleri arasında bulunan Küre Dağları, ağaçları, yemyeşil yaylalarıyla doğaseverler ve fotoğraf tutkunlarını cezbediyor.

10 Nisan 2018 Salı 12:21
Doğanın yeşile doyduğu yer: Küre Dağları Kastamonu ile Bartın arasında kalan Küre Dağları Milli Parkı, yaklaşık 37 bin hektar alanıyla ziyaretçilerine ilkbaharda seyrine doyumsuz manzaralar sunuyor. Şelaleleri, akarsuları, kanyonu ve vadisiyle her mevsim yerli ve yabancı turistlerin uğrak yerleri arasında bulunan Küre Dağları, ağaçları, yemyeşil yaylalarıyla doğaseverler ve fotoğraf tutkunlarını cezbediyor. 

Endemik bitkileri, yaban hayatı ve otantik değerleriyle Küre Dağları Milli Parkı, doğa yürüyüşü, foto safari, av ve yaban hayatı gibi aktivitelere de imkan sağlıyor.

Kastamonu Turizm ve Otelciler Derneği (KASTOD) Başkanı Serkan Mütevelli, yaptığı açıklamada, Küre Dağları'nın çok özel bir yapıya sahip olduğunu söyledi. Herkesin bölgeyi görmesi gerektiğine işaret eden Mütevelli, "Küre Dağları gerçekten görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Bahar aylarında yeşilin, sonbaharda da sarının tüm tonlarını bulabileceğiniz bir yer. Küre Dağları, aslında doğanın tüm renklerini görebileceğiniz alan" dedi.

Özgür Alantor(aa)


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV