Doğal Yaşam Alanı kökten çözüm olacak

Geçtiğimiz aylarda Taşköprü'de, bölgede bulunan TOKİ sakinlerinin şikayeti üzere kapatılan hayvan barınağının ardından ilçede yaşayan hayvanseverler, Taşköprü Belediyesi'ne tepki göstermişti.

Doğal Yaşam Alanı kökten çözüm olacak
banner72

Belediye Başkanı Abdullah Çatal da, eleştirilere cevap vererek, barınağın süreci hakkında değerlendirme yaptı.

Sokak hayvanları için 'yeni ve modern bir yaşam' alanı oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Çatal, bununla ilgili belirlenen 9 dönümlük arazinin Orman Bakanlığından belediyeye tahsisi için girişimler yaptıklarını kaydetti

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Sokak hayvanlarına yönelik yapacağımız bu yeni yaşam alanı, bölgede sayılı bir konumda olacak olup ayrıca hayvansever vatandaşlarımıza günün belli saatlerinde hayvanları besleyebilmeleri için ulaşım desteği de sağlayacağız. Bunların yanında göreve geldiğimiz günden bugüne kadar mama odakları, kedi evleri yapılarak ilçenin çeşitli noktalarına konumlandırılmış, hayvansever ve yerel hayvan koruma görevlilerinin de mama odaklarına rahatça ulaşabilmesi için belediyemiz tarafından sepetli bisiklet alınıp kullanımlarına sunulmuştur. Belediye olarak hayvansever vatandaşlarımız ve çocuklarımızla sürekli irtibat halinde olarak sokakta yaşayan dostlarımıza verilebilecek desteği en üst düzeye çıkarma çalışmalarımız devam etmektedir.”

TAŞKÖPRÜ BELEDİYESİ, KİMSENİN ŞAHSİ ÇIKARINA HİZMET ETMEZ”

“Tüm bunların yanında sokak hayvanları yüce Mevla’nın bize emanetidir. Bu nedenle asla kişisel çıkarlara ve siyasete alet edilmemelidir. İlçemizde sosyal medya kanalıyla yayın yapan bir mecrada bir kardeşimiz yanlı olarak bizleri eleştirme yoluna gitmiştir. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana, her platformda “Birlik-Beraberlik” vurgusu yapıp, halkımızın her türlü eleştiri ve talebini tarafımıza yüz yüze iletebilmesi maksadıyla ‘halk buluşmaları’ düzenleyip, kapılarımızı sonuna kadar vatandaşlarımıza açmış bir yönetim anlayışı sergilemekteyiz. Bu doğrultuda her türlü eleştiriye de açığız. Bununla birlikte daha dün bizlerin yanında görünüp, gelip iş talebinde bulunduktan sonra isteği yerine getirilmeyince, bizi hedef alarak, taraflı eleştirilerde bulunması, bu eleştirilerin şahsi çıkarları doğrultusunda yapıldığını göstermektedir. Taşköprü Belediyesi, kimsenin şahsi çıkarına hizmet edecek bir kurum değildir. Yola çıkmış olduğu arkadaşlarına ve davasına vefasızlık ederek menfaatleri doğrultusunda bazı siyasi çevrelerde kendine yer edinme çabasıyla hareket etmesi de ayrıca üzücüdür. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; Taşköprü'müze yakışan bir 'Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı' en kısa zamanda tamamlanacak ve bu sorun kökten çözüm bulacaktır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bizlere emanet olan sokak hayvanlarımıza gereken ilgi ve alakayı göstereceğimizi tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER