Diyanet’ten üst düzey inceleme

Geçtiğimiz aylarda ilimizi ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) kampüsünde yapımı devam eden ve ödenek yetersizliği nedeniyle bir türlü tamamlanamayan cami inşaatını inceleyerek destek sözü vermişti.

Diyanet’ten üst düzey inceleme
banner72

Önceki gün Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı ve beraberindeki heyet de, Kastamonu Üniversitesi’ni ziyaret ederek, Kuzeykent kampüsünde yapımı devam eden 5 bin kişi kapasiteli Muhammed Alparslan Han Camii ve Külliyesi inşaatında incelemelerde bulundu.

Ziyarete, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Yurdagür, Kastamonu İl Müftüsü Mustafa Bilgiç ve kurum temsilcileri eşlik etti.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Karslı’ya caminin durumu hakkında bilgiler veren KÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, caminin bir an önce bitirilmesi için Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan destek beklediklerini belirtti.

KARSLI’DAN DESTEK SÖZÜ

Caminin eksiklerini yerinde inceleyen Karslı, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak caminin tamamlanması için gerekli her türlü desteği sağlamaya çalışacaklarını söyledi. İnceleme sonrası Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı ve beraberindeki heyet, Rektör Ahmet Hamdi Topal’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret, karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER