banner29
24 Mart 2019 Pazar

DİYANET-SEN ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTU

Hafta sonu yapılan Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Kastamonu Şubesi 5. OlağanGenel Kurulu’nun ardından, Diyanet-Sen üyeleri Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi’ndeki yemekte buluştu. Program AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından organize edildi.

26 Ekim 2018 Cuma 09:28
DİYANET-SEN ÜYELERİ YEMEKTE BULUŞTU
 

Hafta sonu yapılan Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-SenKastamonu Şubesi 5. OlağanGenel Kurulu’nun ardından, Diyanet-Sen üyeleri Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi’ndeki yemekte buluştu. Program AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı tarafından organize edildi.

Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi’nde düzenlenen yemekte konuşan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Diyanet-Sen’in hafta sonu yapılan kongresine gelemedim. Yemekte bir araya gelelim dedik. 24 Haziran seçimleri partimiz ve Kastamonu adına önemliydi. Diyanet-Sen üyelerimiz her zaman yanımızda olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de yanımızdaydı. Partimiz hepimizindir. Dünyamızda hepimizin üzerine düşen görevler var. Bizler camiamızda görevlerimizi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet için çalışıyoruz. Yılanlı Camimiz güzel bir hale geldi. Camimizin yanında ve içinde olan tüm türbeleri güzel bir hale getirmeliyiz. Evliyalar Şehri, Kastamonu’muza yakışan budur. Hafızlık kurslarımızda öğrencimiz çok fazlaydı ama son dönemde bir düşüş yaşıyoruz. Bu düşüşü artışa geçirmeliyiz. Maaş ücretlerinden tutun, dini bayramlardaki ek ücretler devam ediyor. Çalışmalarımız devam ediyor. Hocalarımızı memnun edecek bir çalışma olacaktır. AK Parti hükümeti olarak, Cumhurbaşkanımızda her zaman sizlerin yanındadır. Cumhurbaşkanımız dik durup ülkemizi yönetmeye devam ettiği sürece, bizde Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız. Günden güne artan bir İmam Hatip Okullarımız var. İmam Hatipler toplumumuzun mihenk taşıdır. Toplumumuzu ileriye taşıyacak gençlerin yetişmesinde çok önemli eğitim kurumu İmam Hatiplerdir. Eğitim kurumlarımıza hep beraber sahip çıkacağız. CHP’nin dini, manevi, kültürel, gelenek ve göreneklerimize verdiği zararlar AK Parti hükümetiyle giderildi. Toplumla birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.

BAKIR: DİNİMİZİN GEREĞİNİ VE YAPMAMIZ GEREKENLERİ SÖYLEYECEĞİZ

Diyanet-Sen Kastamonu Şube Başkanı İrfan Bakır, ise şu ifadeleri kullandı: “Herkese eşit mesafedeyiz. Cami vaazlarımızda siyaset yapmıyoruz. Diyanet-Sen olarak dinimizin gereğini ve yapmamız gerekenleri söyleyeceğiz. Resmi kurumlarda namaz kılanlar, abdest alanlar hatta pantolonların ütülerine bile bakılıyordu. Kuran kurslarına darbe vuruldu. Diyanet’te  yüzlerce müfettiş varken bizi Milli Eğitim Bakanlığı’ndan denetliyorlardı. 28 Şubat yaşandı. TÜRK-İŞ, KAMU-SEN, DİSK, KESK 28 Şubat darbesini yaptı. 2002 yılında Türkiye’de bir devrim niteliğinde Anadolu halkı, dünya ve Türkiye liderine yetkiyi verdi. Bize diyorlar ki ‘AK Parti’yi destekliyorsunuz.’ Dünya liderimiz camide. Ramazanda iftar veriyoruz, devlet başkanımız da iftar veriyor. Liderimiz, devlet başkanımız Kur’an okuyor. Ben de Kur’an okuyorum. Ben bu lidere destek vermezsem olmaz. Yanlışı vardır, doğrusu vardır. Siyaset değil,  yanlışı varsa eleştiririz. Memur-Sen ailesi güçlenerek ülkenin aleyhine yapılacaklarına dur demiştir. Yüzbinlerce insanlarla miting yaptık ve bu seviyeye geldik.

15 Temmuz’da halkı sokağa çağıranlar diyanet görevlileriydi. Büyükşehirlerde şehit olan, yaralanan imamlarımız oldu. Milletin, memleketin bekçileri olan Hacı Bayramı Veli, Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli, Hz. Mevlana gibi sokaklara çıktık. Nasıl Mehmet Akif Ersoy, Nasrullah’ta Kuruluş Savaşı’nda halka duyuru yaptıysa bizde halkımıza duyuru yaptık. Sadece Recep Tayyip Erdoğan için değil, memleketimiz için. Partilerle ittifak yapılıyor. Diyanet-Sen millet ile ittifakı yaptı. Memur-Sen ailesi sadece özlük haklarından dolayı değil, yaz kursları, mesai ücretleri hükümetimiz zamanında verildi. Arkadaşlarımızdan kimse maaşla ilgili soru sormuyor. Bugün üniversite mezunu 25 yıllık bir imam 3 bin 500 ile 3 bin 600 arasında alıyor. Normal bir devlet memurunun aldığı maaşı alıyor. Belli bir noktaya geldik. 2 bin 500 kadrosu olan bir memleketteyiz. Türkiye’de ise ilk 5’in içindeyiz. İstanbul, Ankara, Konya, İzmir, Samsun ve Kastamonu olarak sıralamadayız.”

Tuğçe Yerdelen

 

 

 

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV