Dipsizgöl, yeniden doğacak

Tosyalı iş adamı İsmail Cesur’un, yatırımcısı olduğu Dipsizgöl’e 15 milyon liralık özel proje gerçekleştirecek

Dipsizgöl, yeniden doğacak

 

Dipsizgöl, yeniden doğacak

Tosyalı iş adamı İsmail Cesur’un, yatırımcısı olduğu Dipsizgöl’e 15 milyon liralık özel proje gerçekleştirecek. Toplam yatırım tutarı 30 milyon lirayı bulan projenin yüzde 80’inin bu yaz sezonuna yetişmesi planlanıyor.

 

Tosya Dipsiz Göl’e 15 milyon liralık yatırımla özel bir proje uygulanıyor. 3 otel, 13 bungalov, 10 sabit çadır, 1 konferans salonu, Kız Kulesi’nin minyatürü şeklinde restoran, Galata Kulesi şeklinde uzay gözlem evi ve günlük bin 500- 2 bin kişiye hizmet verebilecek günübirlik piknik alanıyla yatırım tutarı 30 milyon lirayı buluyor.

Dipsiz Göl Tabiat Parkı’nın yatırımcısı olan İsmail Cesur yatırımların yüzde 80’inin bu yaz sezonunda tamamlanmasının planlandığını bildirerek, “Dipsizgöl’ü Kastamonu’nun en büyük turizm merkezi yapmayı ve Tosya’nın da kalkınması için Tosya’nın geleceğini belirleyen bir tesis olduğu düşüncesindeyiz” dedi.

Memleketine yatırım yapma arzusunu gerçekleştirdiğini dile getiren İsmail Cesur, kaymakamlığın ve muhtarlığın desteğiyle çalışmalarını kolaylıkla gerçekleştirdiklerini ifade etti.

2018 yılında çıkan yangın sonrasında harabeye dönen Dipsizgöl Tabiat Parkının işletmesi geçtiğimiz yıl Tosya Kaymakamlığına devredilmişti. Tosya Kaymakamlığı CSR Elektronik Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Cesur’un yatırım projesini onayladı. (İstamonu)

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER