Din Görevlisi Derneklerine bilgilendirme toplantısı

Kastamonu Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nce Kastamonu merkez, Tosya, Taşköprü, Araç, Devrekâni, Daday, İhsangazi, Seydiler ve Hanönü illerinin Dernek Başkan ve din görevlilerinin katılımı ile Dernekler ve Yardım Toplama Mevzuatı hakkında İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı

Din Görevlisi Derneklerine bilgilendirme toplantısı

 

İL SİVİL TOPLUMLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN

 

Din Görevlisi Derneklerine bilgilendirme toplantısı

 

Kastamonu Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’nce Kastamonu merkez, Tosya, Taşköprü, Araç, Devrekâni, Daday, İhsangazi, Seydiler ve Hanönü illerinin Dernek Başkan ve din görevlilerinin katılımı ile Dernekler ve Yardım Toplama Mevzuatı hakkında İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bilgilendirme Toplantısına İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yavuz Selim Şimşek, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü Şefi Pınar Başbilen, Kastamonu Din Görevlileri ve Emeklileri Derneği Başkanı Ayhan Parmaksız, Din Görevlileri İlçe Dernek Başkanları katıldı.

 

Düzenlenen toplantıda açılış konuşması yapan Şef Pınar Başbilen, “Din görevlilerimize ilişkin derneklere, dernek yardım toplama iş ve işlemleri ile ilgili, dernekler bilgi sistemi Derbis kullanımı ile ilgili olarak bu toplantılarımızı yapıyoruz. Bu yaptığımız toplantılarımız denek işi yapanlar içinde çok yararlı ve faydalı oluyor” dedi.

 

Toplantıda konuşan Ayhan Parmaksız ise , “İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğümüzce Dernekler ve Yardım Toplama Mevzuatı hakkında bugün bizi bilgilendirecekler. Bu konuda bizleri bilgilendirecek olan müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Dernek işleri iletişim ile, dayanışma, birlik ve beraberlikle yürütülüyor. Düzenlenen toplantılar yeni gelişmeler ile ilgili de bizler için çok faydalı oluyor'' diye konuştu.

 

ŞİMŞEK; ''KAPIMIZ HERKESE AÇIK''

 

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü  Yavuz Selim Şimşek de toplantıda yaptığı konuşmasında, “Kastamonu’da yeni göreve başladım. Kastamonu güzel bir memleket, maneviyatı yüksek bir memleket. Burada hizmet vermekten dolayı da çok mutluyum. Dernek işi iletişim ve gönül işi. Bunu da müdürlüğümüze bağlı derneklerimiz başarılı bir şekilde sürdürüyorlar. Bizde bu toplantılar yaptıkları faaliyetlerinde zorluk çekilmemesi için düzenliyoruz. Mevzuatlarla ilgili bilgilendirmelerimizi yapıyoruz. Kapımız da yardımcı olunması için her zaman açık, birlikte de çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu vesile ile de Ramazan ayının da hayırlara vesile olmasını, sağlık, huzur ve mutluluk içinde geçirmeyi diliyorum” ifadelerini kullandı. (Alperen Erkuş)

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER