Din görevlileri yemekte buluştu

Taşköprü Müftülüğü’nün ilçede bulunan din görevlileriyle yaptığı aylık olan toplantısı tüm din görevlilerinin katılımıyla gerçekleşti. Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Diyanet-Sen Taşköprü Temsilcisi Bayram Özsoy yaptı.

Din görevlileri yemekte buluştu


Taşköprü Müftülüğü’nün ilçede bulunan din görevlileriyle yaptığı aylık olan toplantısı tüm din görevlilerinin katılımıyla gerçekleşti. Taşköprü Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını Diyanet-Sen Taşköprü Temsilcisi Bayram Özsoy yaptı.

Programda konuşan Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, “Toplumum önderi konumunda ki sorumluluğunuzu bildiğinizi düşünüyorum. Altını çizmek istediğim bir kaç hususun altını çizecek olursak, 15 Temmuz hain bir işgal girişimini birlikte yaşadık. 15 Temmuz gecesi devlet olarak millet olarak büyük bir sınav verdik. Diyanetimizde imamlarımızda bunun altından başarıyla kalktık. Daha önce darbeler selâları susturuyordu. 15 Temmuz’da ise selâlar darbeleri susturdu. Fakat alanı boş bırakmamamız gerekiyor” dedi.

“HALKIMIZIN EN FAZLA GÜVENDİĞİ KURUM DİYANET OLMALI”

“Halkımızın en fazla güvendiği kurum diyanet olmalı. En fazla güvendiği insan köyünün mahallesinin camisinde ki imam olmalı” diyen Kaymakam Yüksel, “Meydanı boş bırakmamamız gerekiyor. Camilerde cemaati beklemek yerine, biz halkımızın ayağına gitmeliyiz” şeklinde konuştu.

“EN BÜYÜK TEHLİKELERDEN BİRİ GIYBET”

Programda konuşan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’da, “Ben istişareden ortak akıldan iyi sonuçlar alan bir yöneticiyim. İyiki de böyle düşünüyorum. Bizlerin herşeyi bilme herşeyi görme şansımız yok. Toplumun yüzde 99’u Müslüman diyoruz. Fakat toplumu bölme yolunda en büyük tehlikelerden biri gıybet. Ne yapıp yapıp bunun önüne geçmemiz lazım. Bunun içinde bizlerinde sizlerinde büyük sorumluluğu var” şeklinde konuştu.

“SESİMİZ ALLAH’IN RIZASINI KAZANMAK İÇİN ÇIKIYOR”

Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın ise, “Toplumun her kesimine dokunmamızı Cenab-ı hak bize vazife kılmış. Halkımız hastalandığında, doğduğunda, öldüğünde, sünnetinde, düğününde biz varız. Sesimiz Allah’ın rızasını kazanmak İçin çıkıyor. Ülkemiz, insanlık bizden çok şey bekliyor. Birlik beraberlik olduğu zaman her şey çok daha iyi sonuç vermekte. Rabbim Birlik ve beraberliğimizi daim kılsın” dedi.

“HALKIMIZIN OLMAZSA OLMASI DİNDİR”

Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacıbey Özkan’da, “Halkımızın %99.9’u Müslüman’dır. %39.9’u Cuma namazı ve Bayram namazlarına gidiyor. Ne demektir bu halkımızın olmazsa olması dindir. Dini için malından da evladından da vazgeçer. İnsanın vazgeçemeyeceği tek şey dinidir. Biz din kardeşlerimizle gurur duyuyoruz” dedi.

Taşköprü Müftüsü Yusuf Uzun’da “İki sınıf insan vardır ki onlar düzelirse dünya düzelir. Onlar bozulursa dünya bozulur, bunlar âlimler ve amirlerdir. Hadisini hatırlatarak bizler büyük bir sorumluluk içerisindeyiz. Rabbim bizlere bu görevi yaparken kolaylıklar nasip eylesin” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Diyanet-Sen Taşköprü Temsilciği tarafından misafirlere plaket takdim edildi.

Mehmet Tuğcu/Taşköprü

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER