Dezavantajlar kalkıyor

İçişleri Bakanlığı bütçesinden derneklere yardım yapılması hakkındaki yönerge kapsamında, 2021 yılı İçin hazırlanan ‘Sporla Bağlan Hayata’ Projesi hibe almaya hak kazandı

Dezavantajlar kalkıyor
banner72

İçişleri Bakanlığı bütçesinden derneklere yardım yapılması hakkındaki yönerge kapsamında, 2021 yılı İçin hazırlanan ‘Sporla Bağlan Hayata’ Projesi hibe almaya hak kazandı.

 

Taşköprü Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Derneği tarafından hazırlanan proje, Taşköprü ilçesinde yaşayan sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı ailelerin 13-16 yaş aralığındaki çocukların sosyal hayata sporla kazandırılmasını amaçlanıyor.

Proje kapsamında yüzme, badminton, masa tenisi, oryantring, futbol, basketbol, voleybol, rugby ve kayak gibi branşlarında eğitim verilmesi hedefleniyor.

Taşköprü Kaymakamlığı'nın nakdi ve ayni katkı konusunda işbirlikçi kurum olarak belirlendiği projede ayrıca hedef kitle olarak belirlenen çocukların/gençlerin ilimizin doğal güzelliklerini ( Valla Kanyonu, Ilıca Şelalesi vb.) , at çiftlikleri ve şehir merkezindeki tarihi ve kültürel yerlerin gezdirilmesi planlanıyor.

İçişleri Bakanlığı onayı ile kabul edilen Vali  Avni Çakır ile Taşköprü Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Okan arasında imzalanan protokol ile başlatılan proje, ilimizde Kamu-STK işbirliğine yapmış olduğu katkı dolayısıyla da önem arz ediyor. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER