Devrekani OSB’de bir adım daha atıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Devrekani’de yapılması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) yer seçimi onaylandı

Devrekani OSB’de bir adım daha atıldı

 

Devrekani OSB’de bir adım daha atıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Devrekani’de yapılması planlanan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) yer seçimi onaylandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, 3 yıl önce çalışmalara başladıklarını belirtti. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gelen yazı ile Devrekani ilçesi Kurtşeyh Mahalle’sindeki alanın sanayi bölgesi için kesinlik kazandığını kaydeden Altıkulaç, kuruluş protokolü için gerekli evrakların da talep edildiğini söyledi.

“BÖLGENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJE”

OSB’nin kuruluş işlemlerini tamamlayacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Altıkulaç, “Bölgenin kaderini değiştirecek bu projenin ilçemize kurulacak olması bizi çok mutlu ediyor. Bu süreçte bizi hiç bir zaman yalnız bırakmayan başta Milletvekillerimiz Sayın Hakkı Köylü ve Metin Çelik’e, Valimiz Avni Çakır’a ve önceki Valimiz Yaşar Karadeniz’e, İlçe Kaymakamımız Sayın Yücel Erdem’e, İl Başkanımız Doğan Ünlü ve yönetimine ve destek olan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER