banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
19 Ocak 2019 Cumartesi

DEVLET KAPISI MiLLETE AÇIK

İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından ülke genelinde hayata geçirilecek olan vatandaş odaklı "Açık Kapı Projesi" Kastamonu’da hizmet vermeye başladı.

17 Mayıs 2018 Perşembe 09:20
DEVLET KAPISI MiLLETE AÇIK


 İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından ülke genelinde hayata geçirilecek olan vatandaş odaklı "Açık Kapı Projesi" Kastamonu’da hizmet vermeye başladı.
Kamu hizmetlerine kolay erişiminin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin arttırılması maksadıyla uygulanmaya başlanan Açık Kapı Projesi’nin startını Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz ve Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz verdi. 
Açık Kapı uygulaması sayesinde vatandaşların sorunlarına yerinde çözüm getirileceğini ifade eden Vali Karadeniz, “Uygulamada vatandaş memnuniyeti ve vatandaş olma ön plana çıkartılmıştır. Yine vatandaşla kamu arasında ki iletişimin daha sağlıklı olması amaçlanmıştır. Ayrıca bu uygulama sayesinde vatandaş sorununa yedi gün içinde cevap 
alacak” dedi.
Kastamonu Valiliği giriş katında hizmet verecek olan Açık Kapı biriminde beş profesyonel memurun hizmet vereceğini dile getiren Vali Karadeniz, uygulama hakkında şu bilgileri verdi;“Son zamanlarda Ankara’da, başta Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık bünyesinde olmak üzere birçok kurum kendi hizmet alanı ile ilgili elektronik başvuru merkezi kurdu. Bunlar merkezi başvuru sistemleri olduğu için oralarda çok fazla birikim söz konusu. Aynı başvuru yöntemlerini yerinde yapıp ve yerinde sonuçlandırmak için İçişleri Bakanlığı ‘Açık Kapı’ isimli bir proje geliştirdi. Bu proje vatandaşların bulundukları yerlerde valiliklerin giriş katında bulunan Açık Kapı bankolarına gelerek doğrudan başvurularını buraya yapmalarını ve oradan ilgili kurumlara yönlendirilerek oradan çözüm aramalarını amaçlıyor. Uygulamada vatandaş memnuniyeti ve vatandaş olma ön plana çıkartılmıştır. Yine vatandaşla kamu arasında ki iletişimin daha sağlıklı olması amaçlanmıştır. 

CEP UYGULAMA

Açık Kapı uygulaması adı altında cep telefonlarına uygulama indirerek başvuru yapılabiliyor. Yaptıkları başvuruyu yine sorgula menüsünden takip edebiliyorlar. Telefon üzerinden yaptıkları başvuru bize direk olarak ulaşmış olacak. Böylece merkezi birikimin önü kesilmiş olacak. Ayrıca birikmiş ve vatandaşın çözülmemiş sorunlarına çare bulunmuş olacak. 

7 GÜN İÇİNDE CEVAP

Bu projede hedef yedi gün içerisinde başvurunun sonuca ulaştırılmasıdır. BİMER yine çalışacak ama BİMER ile doğrudan ilişkili değil. Burada amaç vatandaşın başvurusunun hangi ilde bulunuyorsa orada çözümü sağlanmasıdır. İlerleyen zamanda ilçelerinden de başvuru yapabilecekler.”
Serkan Horuz 
Anahtar Kelimeler: DEVLET KAPISI MiLLETE AÇIK

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV