''Devlet açsın''

KASTAMONU İl Genel Meclisi (İGM) eski Üyesi Muhsin Altındağ, Uğurlu Hastanesi konusunda değerlendirmelerde bulundu

''Devlet açsın''

 

KASTAMONU İl Genel Meclisi (İGM) eski Üyesi Muhsin Altındağ, Uğurlu Hastanesi konusunda değerlendirmelerde bulundu. Altındağ, yaptığı açıklamada; “Uğurlu Hastanesi binasının Kastamonu’muza bir devlet hastanesi hizmeti vermek için devletimizin bu binayı satın alması ve hizmete açması hem araştırma hastanemizin yükünü azaltacak hem de bugün sınırlı sayıda verilen poliklinik hizmetlerini olumlu bir düzeye getirecektir. Bu hastanemizin hizmet vermesi ilimize sağlık yönünün haricinde 400-500 vatandaşımıza istihdam sağlayacağı, bununda 2 bin nüfusa ekmek kapısı olacağı, hem sağlık yönünden hem de geçim yönünden sıkıntıda olan vatandaşlarımıza hizmet etmiş olacaktır” ifadelerini kullandı.

Altındağ, Uğurlu Hastanesi’nin Kastamonu’ya kazandırılmasının şehir adına hayati önemi olduğunu vurguladı. Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yatak ve yoğun bakım ünitelerinin doluluk oranlarının ciddi seviyelerde olduğunu hatırlatan Altındağ, şunları söyledi; “Bu hastalığın bu duruma gelmesinden dolayı son günlerde kamuoyunda gündeme gelen ‘Uğurlu Hastanesi şimdi değil de ne zaman açılacak’ sorusunu sormaktadır. 8 yıl öncesi Uğurlu Royal Hospital adı altında açılacak özel hastane 8 yıldır kapalı, bu zaman içersinde ilgili hastanenin faaliyete geçmesi ile ilgili çeşitli görüşmeler oldu ise de bir netice alınmayarak konu günümüze kadar geldi. Şu anda hastanenin hukuki durumunun icra ve iflas masasında satışta olduğu, önümüzdeki günlerde nasıl bir netice alınacağı merak ile beklenmektedir.”

“BU İŞTE ÖNCÜLÜK YAPACAK AKİL BİR İNSANA İHTİYAÇ VAR”

Uğurlu Hastanesinin yatırımcılar açısından ön görülen zaman içinde kâr sağlayan verimli bir getirisi olacağını aktaran Muhsin Altındağ; “Bu günkü ve gelecekteki yatırımlarda sağlık sektörüne yapılan yatırım her zaman kârlı bir yatırım olduğu düşüncesiyle başta,  icra masasından alacağı olan kişilerden başlayarak halka açılacak ortaklık çalışması. Burada beraberliği sağlayabilecek, bu işte öncülük yapacak akil bir insana ihtiyaç var, bu insanlarda çevremizde var, yeter ki istesinler. İkinci olasılık ise siyasi; Siyasi parti temsilcilerimiz, AK Parti İl Başkanı sayın Doğan Ünlü ve milletvekillerimizin Uğurlu Hastanesi konusundaki gayret ve çalışmalarını basınımızdan okuyor ve bu uğraşlarından dolayı da kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu günlerde icra masasından satışa çıkarılacak bu hastane binamız için yeni bir şeyler yapmamız inancındayım” dedi.

“HALK ŞİFAYI DAİMA ANKARA, KARABÜK’TE ARIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki dönemlerde konuyla ilgili olumlu düşünceler ifade ettiğini vurgulayan Muhsin Altındağ; “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan,  Uğurlu hastanesinin kapanışı ile bu gün arasında geçen zaman içersinde Başbakan olarak İki seçim öncesi Kastamonu ziyaretlerinde Uğurlu Hastanesi’nin açılması için olumlu düşüncelerini ifâde etmeleri halkımızın umutla bekleyişine neden olmuştur. Zira sağlık hizmetleri yönünden şifayı daima Ankara, Karabük hastanelerinde aramakta olan halkımız, her gün Kastamonu’dan Ankara’ya gece saat 02.00 ve sabah 05.00’te yolcu taşıyan değişik firmalardan otobüs seferleri yapılmakta olup bu yolcuların çoğunluğu da hasta yolcular olduğudur. Kastamonuluların ümidi gene Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan’dadır. Yeni hizmete giren Devlet Hastanemizin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılması ile sağlık hizmetleri daha da genişlemiştir, ancak şu anda bütün dünyanın yaşadığı pandemi nedeniyle ilimizdeki hasta durumu da çoğalmış ve mevcut hastanemizde yukarıda bahsettiğimiz gibi doluluk noktasına gelinmiştir” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIYLA GÖRÜŞÜLMELİ”

Uğurlu’nun dünya standartları ölçüsünde yapıldığını belirten Altındağ, hastanede sadece tıbbi cihazlarda eksik olduğunu ifade etti. Uğurlu Hastanesi’nin hizmet vereceği günü beklediğini işaret eden Muhsin Altındağ; “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin sağlık konusunda hassas olduğu bu konularda desteklerinin bulunduğunu bilmekteyiz. Bizlerin bu desteği almamızın yolu tabiî ki bizlerden geçmektedir. AK Parti İl Başkanlığı’nın oluşturacağı bir heyetle  (eski ve yeni milletvekilleri, STK başkanları, muhalefet milletvekilleri) sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret etmeleri,  bu konunun önemi hakkında görüşmeleri ile olumlu neticeler alacaklarına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

“HİZMETE AÇILIRSA ARAŞTIRMA HASTANESİNİN YÜKÜNÜ AZALTACAK”

Uğurlu Hastanesi’nin Kastamonu’ya hizmet vermesi için devletin binayı satın alması gerektiğini düşünen Eski İl Genel Meclisi Üyesi Muhsin Altındağ; “Üçüncü bir seçenek olarak Uğurlu hastane binasının Kastamonu’muza bir Devlet Hastanesi hizmeti vermek için Devletimizin bu binayı satın alması ve Hizmete açması hem Araştırma hastanemizin yükünü azaltacak hem de bugün sınırlı sayıda verilen poliklinik hizmetlerini olumlu bir düzeye getirecektir. Bu hastanemizin hizmet vermesi İlimize sağlık yönünün haricinde 400-500 vatandaşımıza istihdam sağlayacağı, bununda 2 bin nüfusa ekmek kapısı olacağı, hem sağlık yönünden hem de geçim yönünden sıkıntıda olan vatandaşlarımıza hizmet etmiş olacaktır. Bu konuda hizmeti geçenlere ve bundan sonra gayret ve çaba gösterecek ilgililere ayrıca bu gün yaşadığımız salgın nedeniyle bizlerin sağlığı için gece gündüz cephenin en önün de hizmet veren doktor ve sağlık personelimize minnet ve şükranlarımı arz ediyor, herkese sağlıklı yaşamlar diliyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER