Dev yatırıma garanti şartı

Kastamonu Sanayici İşadamları Derneği’nin (KASİAD) geçtiğimiz aylarda başlattığı kendir atağı sonuç vermeye başladı

Dev yatırıma garanti şartı

Kastamonu Sanayici İşadamları Derneği’nin (KASİAD) geçtiğimiz aylarda başlattığı kendir atağı sonuç vermeye başladı. KASİAD Başkanı Ayhan Aslan öncülüğünde kendirin yeniden Kastamonu ilimizde yetiştirilmesi ve bu alanda yapılacak yatırımlar kapsamında bölgeye Elyaf Fabrikası kurmak isteyen Karma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Gazanker, Kasiad heyeti eşliğinde Taşköprü ilçesini ziyaret etti.

Kastamonu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sudi Topal, Kasiad Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Dr. Av. Fikret Özkan, Kasiad Basın Danışmanı Abdulkadir Akın ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammet Uzun ile birlikte Taşköprü ilçemize gelen Karma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Gazanker, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ı makamında ziyaret etti.

Taşköprü’nün geçmişte kendir noktasındaki tecrübesini ve kalitesini bildiğini söyleyen yatırımcı Kazankel, kendirden üretilen elyaf fabrikası kurmayı planladıklarını ve ilk sene 5 bin dönüm kendir üretimi yapılmasını hedeflediklerini ifade etti. Kasiad’ın daveti üzerine Kastamonu’da olduklarına değinen Gazanker ve beraberindeki heyet daha sonra Taşköprü Belediye Başkanı ve Taşköprü OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Çatal’ın eşliğinde Taşköprü OSB alanını ziyaret ederek Başkan Çatal’dan bilgi aldı.

Kazankel, son olarak kurulacak kooperatif nezaretinde Taşköprü’de yıllık 5 bin ton ekim garantisi verildiği takdirde yatırımlarının Taşköprü’ye yapmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Abdullah Çatal’da Taşköprü’nün yıllarca kendir ekimi ile Cumhuriyet tarihinin ilk sanayi kuruluşlarına ev sahipliği yaptığına değinerek bu ruhun halen Taşköprü’de olduğunu ve bu yatırımın ve benzer yatırımların Taşköprü’ye gelmesi ve kendir üretiminin yeniden Taşköprü ilçemizde canlanması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade ederek Kastamonu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sudi Topal ve Kasiad Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Dr. Av. Fikret Özkan başta olmak üzere, Kasiad yönetimi ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER