Dev tahsis komisyonda

İl Genel Meclisi, Güray Parçal başkanlığındaki Mart ayı ikinci olağan toplantısını dün gerçekleştirdi

Dev tahsis komisyonda

 

BOTANİK PARKIN BELEDİYEYE DEVREDİLMESİ; İGM'DE KOMİSYONA GÖNDERİLDİ

Dev tahsis komisyonda

İl Genel Meclisi, Güray Parçal başkanlığındaki Mart ayı ikinci olağan toplantısını dün gerçekleştirdi. Toplantıda; Botanik Park ve Bisiklet Yolu’nda İl Özel İdaresi’ne ait yerlerin Belediye Başkanlığı’na tahsisi yönündeki teklif ise oy birliğiyle plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

Gerçekleşen toplantıda ilk olarak Tosya Ortalıca Köyü hakkında hazırlanan İmar Plan Değişikliği hakkındaki İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu ele alındı ve oy birliğiyle kabul edildi. Toplantının bir diğer gündem maddesi olan Botanik Park ve Bisiklet Yolu’nda İl Özel İdaresi’ne ait yerlerin Belediye Başkanlığı’na tahsisi yönündeki teklif ise oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi. Toplantının devamında Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ödenek aktarım talebi oy birliğiyle kabul edilirken, son olarak DSİ Bölge Müdürlüğü’nün İnebolu Taşoluk Köyü ve Yeşilöz Mahallesi sınırları içinde 5 yıl süreyle hammadde üretim izin talebi Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonu’na gönderildi.

ŞEN: “YANGIN SÖNDÜRMEDE DENİZDEN YARARLANILABİLMELİ”

Toplantıda gündem dışı olarak söz alan AK Parti Abana İGM üyesi Celal Şen; “9 Şubat tarihinde Abana’da çıkan orman yangında bizlerin yanında olan herkese teşekkür ediyoruz. O akşam Abana’da vahim bir durum vardı. Sabah saatlerinde kontrol altına alındı. Sayın Valimiz o gece bölgeye geldi. Çok sayıda ekip geldi. O gece hem Abana’mız, hem de bölgemiz büyük bir felaketten kurtarılmış oldu. Ben o gece olaya yeterince müdahale edilemediğini gördüm. Bu yangında denizden yararlanılamadı. Yangınların önümüzdeki süreçte devam edeceğini düşünerek, Kastamonu’muzun havadan söndürme çalışması konusunda hazırlanması gerektiğini düşünüyorum. Burada çıkan yangın büyük ihtimalle elektrik tesisatlarından dolayı. Genelde bizim bölgemizdeki yangınlar elektrik tesisatlarından kaynaklanıyor. Enerji Bakanımıza da teşekkür ediyorum. Bu konuda pansuman tedbirler değil de, kalıcı tedbirler alınması gerektiğini düşünüyorum” dedi.  (Zehra Beyza Güler)

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER