Dereceye girenler ödüllendirildi

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen ‘TR82 Ar-Ge ve Yenilik Proje Pazarı-2019’ ile ‘Üniversite Öğrencileri Arası Genç Girişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerine kavuştu.

Dereceye girenler ödüllendirildi
banner72

 

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen ‘TR82 Ar-Ge ve Yenilik Proje Pazarı-2019’ ile ‘Üniversite Öğrencileri Arası Genç Girişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerine kavuştu.

Kuzeykent Külliyesi Rektörlük makamında yapılan törende konuşan Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Seyit Aydın,  “Yakın zamanda bir proje pazarı düzenlendik. Çankırı Karatekin ve Sinop Üniversitesi’ni katılımıyla gerçekleştirdik. Proje pazarında 90 kadar proje sergilenmeye layık görüldü. Bu projelerin içinde de en iyi olan ilk 3 proje seçildi. Dereceye giren proje sahiplerine ödüllerini vereceğiz. 1’inciye 6 bin TL, 2’nci 4 bin TL, 3’üncüye 2 bin TL vereceğiz. Kendilerine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz. Bunlar bir başlangıçtır. Güzel projelerle başladılar. Dereceye girmeyen projeler kötü değildi. Neticede bu bir yarışmadır. Diğer bir yarışmada genç girişimcilerimizin yarışmasıydı. Onlarda da ilk 3’e giren genç müteşebbislerimize hem belgelerini hem de ödüllerini vereceğiz. 1’inciye bin 500 TL, 2’nciye bin TL, 3’üncüye de 500 TL vereceğiz. Bunlar sembolik rakamlar. Maddi olarak kıymet ifade etmezler.

“BU BİR MOTİVASYON İŞİDİR”

Bu bir motivasyon işidir. Teşvik işidir. Bunlar sizin için motivasyon olacaktır. İnanıyoruz ki daha güzel işler yapacaksınız. İnanıyoruz ki bu teşvikle güzel işler başarıp, büyük işlerin sahipleri olacaklardır. Kastamonu Üniversitesi olarak bu tür faaliyetlerimizi ilerleyen günlerde de devam edeceğiz. Genç projelerimizi ödüllendirmeye, seçmeye devam edeceğiz. Bizim için değerleri keşfetmek önemlidir. Sizler bizim için bir değersiniz. Bu değerlerimiz çoğalarak devam edecektir” dedi.

ATEŞ: GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI 2 YILDIR YAPILIYOR

Proje Koordinatörü Prof. Dr. Saim Ateş; “Üniversitemiz bu imkanları bize sundu. Bu imkanlar dahlinde çalışmalar yaptık. TR82 Bölgesi’nde yapılan ilk proje pazarı etkinliği. Çok da başarılı bir çalışma oldu. TÜBİTAK bu konuda ana destekçimiz, KUZKA hem maddi hem de manevi destek verdi. Kastamonu Valiliği, KATSO, KOSGEB aracılığıyla düzenlenmiş bir organizasyon hepsine teşekkür ederim. Girişimcilik yarışması 2 yıldır yapılıyor. Çok başarılı bir noktaya geldi. Çok da güzel girişimcilik fikirleri otaya çıktı” diye konuştu.

TR82 AR-GE VE YENİLİK PROJE PAZARI-2019 DERECEYE GİRENLER

TR82 Ar-Ge ve Yenilik Proje Pazarı-2019’nda;

1’incilik Mükafatı; ‘Yarı veya Tam Bağımlı Yatan Hastalarda Oluşan Komplikasyonları Önlemek’ başlıklı proje ile proje sahibi Osman Cingitaş,

2’ncilik Mükafatı: ‘Mayın Tarama ve Çıkartma Makinası’ başlıklı proje ile proje sahibi Öğr. Gör. Dr. Abidin Şahinoğlu, Çankırı Karatekin Üniversitesi

3’üncülük Mükafatı; “Az Yer Kaplayan LPG Yakıt Tankı” başlıklı proje ile proje sahibi Dr. Öğr. Üyesi Fuat Kartal, Kastamonu Üniversitesi oldu.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARASI GENÇ
GİRİŞİMCİLER YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİRENLER

Kastamonu Üniversitesi Bilgi İnovasyon Girişimcilik Teknoloji Transfer Ofisi (KÜBİG-tto) tarafından bu yıl 2.'si tertip edilen ‘Üniversite Öğrencileri Arası Genç Girişimciler Yarışması’nda ise;

1.lik Mükafatı: "Waddle" başlıklı girişimcilik çalışmasına verildi. Ödül alan ekip üyeleri şöyle: Burak Öztamur (Ekip Lideri), Burhan Sarıyar, Hatice Bodur, Tuğba Attar ve Abdullah Akar.  

2.lik Mükafatı: "Trafik Duvarları" başlıklı girişimcilik çalışmasına verildi. Ekip üyeleri İrem Cansu Özçelik ve Emre Şaban Telli.

3’üncülük Mükafatı ise  "Pet Şişe Dönüşümü ile Bedava Bilet Kazanma" başlıklı girişimcilik çalışması ile Melek İvedi aldı.

Tuğçe Yerdelen-Didem Karabacak

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER