DENİZ FENERİ, 41 BİN ÇEŞİT ÜRÜNLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

Deniz Feneri Derneği Kastamonu İl Temsilciliği, Temsilcilik Binasında yetim, öksüz, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik giyim mağazası açtı. 41 bin parça ürünün yer aldığı mağazada, ihtiyaç sahipleri her hangi bir ücret ödememeden istediği ürünü alabilecek.

 DENİZ FENERİ, 41 BİN ÇEŞİT ÜRÜNLE İHTİYAÇ  SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

 

Deniz Feneri Derneği Kastamonu İl Temsilciliği, Temsilcilik Binasında yetim, öksüz, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik giyim mağazası açtı. 41 bin parça ürünün yer aldığı mağazada, ihtiyaç sahipleri her hangi bir ücret ödememeden istediği ürünü alabilecek.

Giyim mağazası, Deniz Feneri Genel Müdürü Fatih Şanal, Kastamonu İl Temsilcisi Halit Bitkin, Bağışçı İlişkileri Müdürü Fatih Yıldız, Lojistik ve Yardım Müdürü Ayhan Kara, Kurumsal İletişim Müdürü Emre Salman’ın katılımıyla açıldı.

BİTKİN: 479 AİLEMİZE DESTEK VERİYORUZ

Temsilcilik Binasında hizmet vermeye başlayacak olan giyim mağazası hakkında açıklama yapan, Deniz Feneri Kastamonu İl Temsilcisi Halit Bitkin: “Ülkemizde ve dünyada mazlum, mağdur 63 ülkede çeyrek asırdır son yoksula ulaşıncaya kadar yoksullukla mücadele vermekteyiz. Bugün de ilimiz genelinde tespitlerini yaptığımız ihtiyaç sahipleri için mağaza ortamında giyim alışverişi yapma duygusunu yaşatabilmek adına paranın geçmediği Kastamonu giyim mağazasını açıyoruz. Mağazamızda tamamı yeni olmak üzere 41 bin parça ürün bulunmaktadır. Gönül isterdi ki kalabalık bir toplulukla açılımızı yapalım. Koronavirüs sebebiyle gönüllü, bağışçı ve yardım alan kardeşlerimizi davet edemedik. Tüm dostlarımızı değişik zamanlarda beklemekteyiz. Destek verdiğimiz 231 yetimimizin yanındayız. Bugün itibariyle 248 ailemize gıda, nakit, sebze, yemek, giyim ve “Bir Hayat Kurtar” projesi kapsamında yardımlar yapıyoruz. Toplamda ise 479 ailemize destek veriyoruz” dedi.

ŞANAL: TÜRKİYE’DE 10’UNCU MAĞAZA

Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Fatih Şanal ise, “Deniz Feneri Derneği olarak 25 yıldır ‘İşimiz Sadece İyilik’ sloganıyla tüm ülkemizde ve mazlum coğrafyalarda ihtiyaçlı insanlara ulaşarak yardım desteği götürmeye devam ediyoruz. Bunun bir parçası olarak özellikle pandemi döneminde ülkemizde 300 binin üzerine kişiye çeşitli kalemlerde yardım ulaştırdık. Bu çalışmaların bir tanesi de şu anda içinde bulunduğumuz giyim mağazaları. Giyim mağazaları konsepti ihtiyaçlı ailelerin belli bir randevu sistemiyle çağırılarak tamamen kendi istek, arzu ve bedenlerine göre beğendikleri giysileri almaları üzerine kurgulanmıştır. Şu anda çok şükür Türkiye’de 10’uncu  mağazanın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu mağazalar bağışçılarımızın destek ve gayretleriyle oluşturuluyor. Bu manada buradan gelen ailelerin mutluluğunu gördüğümüz zaman bu yaptığımız işin nerelere ulaştığını ve insanların ne derece mutlu olduğunu gördüğümüz zaman bizler hem yapmış olduğumuz için tatminini yaşamış oluyor hem de bağışçılarımıza da yaptıkları yardımların değerini anlatabiliyoruz.

“TALEPLERE BÜYÜK ORANDA DESTEK VEREBİLDİK”

Kastamonu mağazamızda 41 binin üzerinde giyim ürünü bulunmaktadır. Kastamonu temsilcimiz 7 yıldır faaliyetlerine devam ediyor. Kastamonu’da yaklaşık 6 bin kayıtlı ailemiz var, bu ailelerimize şu ana kadar 5 milyonun üzerinde yardım gerçekleştirildi. Özellikle pandemi döneminde ne yazık ki ihtiyaçların artmasıyla birlikte yardım alan ailelerin sayılarının artması münasebetiyle üzerimizdeki mükellefiyetler çerçevesinde faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Pandemi döneminde yardım ihtiyacı talepleri ciddi oranda arttı. Yüzde 50-60 civarında arttı. Biz burada bizim milletimizin zor durumda birbiriyle olan kenetlenme durumunun kuvvetlendiğini gördük. Yardım istek başvuruları artarken yardım bağışçı sayımız da arttı. Böylelikle taleplere büyük oranda destek verebildik. Bu yardımlaşmanın bir sonucudur” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER