Delege değişim dedi CHP’de Baltacı dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanlığı'nın 36'ncı Olağan Genel Kurulu'nda delege tercihini değişimden yana kullandı.

Delege değişim dedi CHP’de Baltacı dönemi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanlığı'nın 36'ncı Olağan Genel Kurulu'nda delege tercihini değişimden yana kullandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile CHP Grup Başkan Vekili olan Manisa Milletvekili Özgür Özel ve Bartın Milletvekili Muhammed Rıza Yalçınkaya'nın katılımda gerçekleşen kongrede Harita Mühendisi genç iş adamı Hasan Baltacı, delegenin açık ara desteğini alıp iş başına geldi. Cumartesi günü Grand Moni Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen kongreye katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi. 214 delegeden 210'unun oy kullandığı kongreyi bu sayının iki katı kadar da partili takip etti. 
CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel'in divan başkanlığı yaptığı ve Blok Liste usulüne göre gerçekleştirilen kongrede; Hasan Baltacı 210 delegeden 111'inin oyunu alırken, seçime mevcut il başkanı olarak giren Muzaffer Bıyıklı 64 oyda kaldı. Ayşenur Özden ise 35 oy alabildi.

YÖNETİM KURULU

Hasan Baltacı'nın yönetim kurulu; Ali Akbaş, Reyhan Alemdar, Umut Araç, Arif Balcı, İlhami Buyuran, İsmail Çeven, Hikmet Erbilgin, Seyfi Gülamoğlu, Şakir Kaba, Hüseyin Kadirbeyoğlu, İlke Karabacak, Nihat Kaval, İsmail Turgay Maliki, Muhammet Hakan Oral, Ali Kerim Özdikmenli, Şahin Pelenkoğlu, Mehmet Sezer, Mustafa Şentürk, Emine Tüloğlu ve Mahmure Yavuz'dan oluştu.
Kurultay delegeliklerine ise Hasan Baltacı, Hasan Fehmi Taş, Ümit Levent Kurtoğlu, Arif Uğur Demirci, Kenan Alay ve Recep Akgül getirildi. 

“BENİM İÇİN SİYASET 
GÖZLERE BAKMAKTIR”

Kongre öncesi dağıttığı karanfile değinen Hasan Baltacı, “Benim için siyaset insanların gözlerine bakmak ve kalbindekilerindi söylemekten ibarettir. Bu karanfili Türkiye’deki tüm taşeron işçilere, atanamayan öğretmenlere emeğiyle, onuruyla, alın teriyle yaşayan tüm işçilere, kadınlara, köylülere ve gençlere adıyorum. Karanfil erdem demektir, onur demektir. Siz bizim onurumuzsunuz, hayallerimizsiniz. Alın teriniz bize emanettir” dedi.

“KAYBEDECEK ZAMAN YOK”

Kaybedecek zamanın olmadığını ifade eden Hasan Baltacı şunları söyledi;
“Bu salon şimdi bana diyor ki ‘Hasan kardeş, kaybedecek zaman yok. Kazanmak zorundayız.’ Bende diyorum ki; kaybedecek zaman yoktur. Başarabiliriz, yapabiliriz, sizlere inanıyorum. Bizim başarmak gibi bir zorunluluğumuz var. Daha dün Beşiktaş Belediye Başkanı’mız görevden alındı. Öncesinde Ataşehir Belediye Başkanımız görevden alındı. Milletvekilimiz tutuklandı. 7 Haziran’dan bugüne tutuklanan, aydın, yazar, milletvekili sayısını bilmiyorum. Bunun nedeni çok basittir, ateş bacayı sarmıştır. 7 Haziran’da gördük. 16 Nisan’da gördük. Bu millet sandıktan demokrasiyi çıkarmıştır ama bir şekilde iktidar oldular. 16 Nisan’da referandumunda sandıktan çıkan sonuç hiç kimseyi tatmin etmemiştir. Belediyelere yapılan operasyonları buradan değerlendirmek zorundayız. Türkiye’nin üzerinde ne kadar karanlık olursa olsun, ne kadar baskı olursa olsun, aslında hep bir çıkış yolu mutlaka var.

YEREL SEÇİM VURGUSU

Bu karanlık ormanda çıkış yolu, önümüzdeki ilk yerel seçimlerdir. Biz ilk yerel seçimlerinde iktidara görevden aldığı CHP’li Belediye Başkanlarının hesaplarını, Kastamonu’da elde edeceğimiz Belediye Başkanları ile sorarsak kazanacağız. Yerel seçimler onun için önemlidir. Yerel seçimlerde bizim sandığa sahip çıkmamız lazım. Biz bulunduğumuz her yeri sosyal belediyecilik anlayışını sağlamak zorundayız. Sandık güvenliğini sağlamak ve seçmenin sandığa güvenini yeniden tesis edebilmek için 2019 seçimleri hayati önem taşıyor. Ben verilen her türlü göreve hazırım. 2019 yeni bir başlangıç olabilir, yeter ki inanalım. Eğer inanırsak, 2019 bizimdir. Daha cesur, daha atak bir il yönetimiyle yapamayacağız bir şey yok. Bütün üyelerimize su gibi berrak gerçekleri ve hedeflerimizi söylemek lazım. Sandık bazlı seçmen çalışmasını bir an önce hayata geçirmeye çalışacağız. İlçe başkanları toplantılarını bütün ilçelerde yapmaya özen göstereceğiz. Bir danışma kurulu oluşturacağız. Partiyi yaralayacak hiçbir polemiğin içinde olmayacağız. CHP’nin sorunun değil, çözümün partisi olduğunu göstereceğiz. Benim tek projem bu halkı, bu şehri, Anadolu’yu AKP’nin iktidarından kurtarmak.”
Serkan Horuz


Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER