07 Ağustos 2020 Cuma

Daday’da muhtarlarla bir araya gelen MHP İl Başkanı Yüksel Aydın DADAY YOLUNU NİÇİN YAPMIYORSUNUZ?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün Daday Umur Otel’de gerçekleştirdiği toplantıda Daday’ın köy ve mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi. Önceliklerinin Daday yolu olduğunun altını çizen MHP İl Başkanı Aydın, “Bu garabetten Daday’ı kim kurtaracak? Siyasiler kurtaracak. Peki bu yolu niye yapmıyorlar? Geçen günlerde bir muhtarımız kazada öldü. Bundan da mı hicap duymuyorsunuz? Bundan da mı utanmıyorsunuz?” dedi.

04 Ocak 2020 Cumartesi 11:03
Daday’da muhtarlarla bir araya gelen MHP İl Başkanı Yüksel Aydın  DADAY YOLUNU NİÇİN YAPMIYORSUNUZ?


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, dün Daday Umur Otel’de gerçekleştirdiği toplantıda Daday’ın köy ve mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi. Önceliklerinin Daday yolu olduğunun altını çizen MHP İl Başkanı Aydın, “Bu garabetten Daday’ı kim kurtaracak? Siyasiler kurtaracak. Peki bu yolu niye yapmıyorlar? Geçen günlerde bir muhtarımız kazada öldü. Bundan da mı hicap duymuyorsunuz? Bundan da mı utanmıyorsunuz?”  dedi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Daday İlçe Başkanı Levent Oğuz Balaban, “Biz dertlerimizi il başkanımıza arz ettiğimizde gelip burada konuşalım dedi. Allah razı olsun geldiler, teşrif ettiler, şükranlarımızı sunuyoruz. Toplantımızın ana teması Daday yolu, yıllardır atıl durumda kalmış olup, Daday yolunu gündeme taşıyalım dedik. Yine kangren haline gelmiş olan bu 21-22 senedir süren Bezirgan Barajı bildiğimiz sulama göleti, 21 köyümüz 65 mahallemiz bundan yararlanıyor. 2019 TÜİK verilerine göre burada 2.180 yerleşik nüfus var. Buranın da bir an önce bitirilmesini istiyoruz. Her sene son baharda Aralık ayında 15-20 gün DSİ buraya geliyor bize teselli ikramiyesi gibi 15 gün çalışıyor, mazotumuz bitti diyerek çekip gidiyorlar. Bu sorunlarımızın giderilmesini istiyoruz. Tüm katılımcılarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

AYDIN: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ MUHAFAZA EDECEĞİZ

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın ise, yaptığı konuşmada: “İlçe başkamız çok donanımlı. Hem muhtar, hem Ziraat Odası Başkanı, bu anlamda bu sorumluluğu üstlendiği için kendisine teşekkür ediyorum. MHP olarak bizim bir takım ölçülerimiz var. Bir diyoruz ki; ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben.’ Yani ülkemiz ve milletimiz hep ön planda. Türk Milleti var olacak ki, biz var olacağız, siz var olacaksınız. Dolayısıyla siyasete bakış açımız bu. İlkeli bir siyaset takip ediyoruz. Milliyetçi Ülkücü Hareketin Liderinin devleti ve milleti adına yapmayacağı fedakarlığın olmadığını her biriniz müşahede ettiniz. Yani 15 Temmuz denilen beladan sonra MHP bütün kurumlarıyla, bütün teşkilatlarıyla Türk Milleti’nin geleceği adına 24 Haziran hukuksal altyapısı oluşan Cumhur İttifakı’na destek vermeye devam ediyor. MHP lideri ve teşkilatları hiçbir karşılık beklemeden, Türk Milleti’nin geleceği adına Cumhur İttifakı’na destek veriyor, vermeye de devam edecek. Dolayısıyla Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri ‘Türkiye’nin beka sorunu var’ deyince bazı kesimler, ‘Ne diyor bu?’ noktasına geldiler. Ama bugün her biriniz en ücra köyde yaşayan vatandaşımız bile, Türk Milleti’nin böyle bir sorunu olduğunu gördü. Suriye’deki hal ortada, Irak’taki hal ortada, Akdeniz’deki gerginlik ortada. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. O günleri yaşıyoruz. Dolayısıyla birlik ve beraberliğimizi muhafaza edeceğiz.

“KUL HAKKI YEMEYECEĞİZ, YEDİRMEYECEĞİZ”

CHP’li, AK Parti’li demeyeceğiz. Bütün milletimizi bulunduğumuz alanlarda kucaklayacağız. Ben buraya siyaset yapmaya gelmedim. Burada herkesin gönlünde yatan bir aslan var. Burada Daday’ın sorununu konuşacağız. Biz bütün halkımıza elimizden gelen hizmeti yapacağız. Kastamonu’da sorunlarımız yok mu? Var ama mücadele ediyoruz. Ben Belediye Başkanlarıma hep; ‘Biz Allah’tan korkuyoruz, kuldan utanıyoruz. Biz devletin malına el sürmeyeceğiz, sürdürmeyeceğiz. Kul hakkı yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Bu şiarda devam edin. Bu halk sizi başının üstünde tutar’ dedim. Bu da bu şekilde olacak. Adaletsizlik yapmayacağız. Belediyemiz burada yok diye hareket etmeyeceğiz. Bakın buradayız. 31 Mart’ta seçimler bitti. Bundan sonrası hizmet olmalı. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Çünkü bizim başka gidecek yerimiz yok. Bizi bir kaşık suda boğmak istiyorlar. Türk Milleti asil bir millet. Birliğimizi, beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece kimse bize bir şey yapamayacak. Genel siyasete baktığımızda birileri, birilerinin güdümünde. Hala Türk Milleti’ni, Türk Devleti’ni farklı noktalara çekmeye çalışıyorlar.

“BU GARABETTEN DADAY’I KİM KURTARACAK?”

Bu garabetten Daday’ı kim kurtaracak? Siyasiler kurtaracak. Peki bu yolu niye yapmıyorlar? Geçen günlerde bir muhtarımız kazada öldü. Bundan da mı hicap duymuyorsunuz? Bundan da mı utanmıyorsunuz? Bu yolun istimlakı bitmiş, çok az bir yeri var. Yapılmayan ilçe yok. Bu artık MHP İl Başkanı olarak benim sorunum. Size yemin ediyorum, bunun peşini bırakmayacağım. Yazık, günah değil mi? Niye Daday yolunu yapmıyorsunuz? Niye Dadaylıyı cezalandırıyorsunuz? Bu yolda kaçıncı kaza? İnsanlarla dalga geçmemek lazım. Gerçekçi olmak lazım. Her şeyin sahibi sizsiniz. Bürokratın karşısında iki büklüm olmayacaksınız. Çünkü onlar size hizmet etmek üzere devletin görevlendirdiği adamlar. Maaşlarını siz ödüyorsunuz, siz. Hakkınızı arayacaksınız. Barajın ihalesi bitmiş. Devlet Su İşleri neden yapmıyorsun bu barajı? Tamamen ilgisizlikten, tamamen vurdumduymazlıktan” ifadelerini kullandı.

“O PESPAYELİK SİYASETÇİLERE YETER”

“Seçimden seçime var olan bir siyasi parti değiliz ve olmayacağız” diyen Aydın, “Daday yolu her yaptığım programda ilk gündemim olacak. O pespayelik bu siyasetçilere yeter. O güzelim Ballıdağ Tesisi, devletin milyonluk yatırımı çürüdü gitti. Daha önce ben Ballıdağ, MİEM, Tıp Fakültesi, Devlet Hastanesi hakkında bir toplantı yaptım. Bana diyorlar ki , ‘Niye sesin çok çıkıyor?’ Duymuyorsunuz ben de bağırıyorum. Hastane deyince bana kızıyorlar. Devletimiz güzel bir hastane yapmış ama yönetemiyorlar. Tüm Kastamonulular, Karabük ve Çankırı’da. Bunu dile getirmeye devam edeceğim, vatandaşa hizmet ve hastane en önemli kurum.  Afilasyon süreci, Allah’a şükür başladı. Rektörümüz çok uğraş veriyor.  Siyaseti zamanı gelince yaparız.  Kim kimi ikna ederse sonucu alıyor. Şu dönem milletimiz ve halkımız içinde ayrım yapmıyoruz. Kastamonu Belediyesi’nde, CHP’li, AK Partili diye ayırmıyoruz.  Liyakatı varsa bizde devam ediyor. Muhatabımız ne yaparsa yapsın, yaptıklarını da biliyorum. Biz yapmıyoruz ki utansınlar. İdeolojik davranmanın bir anlamı yok. Adam işini yapıyor, ancak MHP’li değil. Bunu alalım demiyoruz. İşini yapıyor, o da memlekete hizmet. İşini yapan kimseyle sorunumuz yok.

“BİZDE MİLLETVEKİLİ YOK”

Daday’da Uzman Erbaş Eğitimi vardı, bu eğitimin Kastamonu’ya katkısı vardı. Eğitim herhalde Safranbolu’ya gidiyor. Kastamonu ekonomisine ciddi faydası olan bu olay neden bizden alınıp, Safranbolu’ya gidiyor. Kastamonu bu noktada. Hakkımızı savunamıyoruz. Otur meclise kanun teklifi üzerine konuş, CHP milletvekiline de öteki milletvekiline de söylüyorum. Bizde milletvekili yok, orada meclistesiniz. Boş-beleş işlerle uğraşıyorsunuz. Kastamonu için olan bir mesele de neden yoksunuz? Neden Ballıdağ’da, Daday yolunda, barajda yoksunuz, neden Dadaylıya eziyet ediyorsunuz.  Abidik-gubidik işlerle uğraşacağınıza bunu neden takip etmiyorsunuz? Bu işlerin takipçisi olalım. Daday’a kaç kez gelinmesi gerekiyorsa, Daday için ne söylenmesi gerekiyorsa, Daday için yapacağımız ne varsa MHP İl Başkanı olarak emrinizdeyim. Hiç ayırmadan, kayırmadan, şu siyasi parti bu siyasi parti işlerini aştık. Aştığımızı da Türk milleti görüyor. MHP’nin lideri destek veriyor. Biz Türk devletinin bekası için destek veriyoruz. Mücadele ediyoruz. Birinci vazifemiz Türk devletinin, Türk milletinin geleceğidir. Bunun adına da canhıraş bir mücadele var. Cumhuriyetimizin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey’e, Milliyetçi Ülkücü Hareketi’nin lideri Devlet Bahçeli Bey’e de Türk milleti adına teşekkür ediyorum, Allah onlara uzun ömür versin diyorum. Bizi parçalamak, bölmek istiyorlar. Yarın ne olacağını bilmiyoruz. Muhtarlarımızı, İl Başkanlığımıza bekliyorum. Buraya ben siyaset yapmaya gelmedim, buraya ben fikirlerinizi değiştirmeye gelmedim, buraya benim geliş sebebim Daday, işte Daday, Daday için buraya geldim, aranızdayım. Başka da hiçbir derdim de yok. Bundan sonra iki cümlemin birisi Daday yolu olacak. Bu eziyetten de kurtaracağız sizi” şeklinde konuştu.

“KABADAYILIĞI BİTİRDİK VE BİTİRECEĞİZ”

MHP  İl Başkanı Yüksel Aydın, sözlerini şöyle tamamladı: “Kastamonu’yu teslim almışlar, kapatmışlar Ankara yolunu biri kapatmış, Devrekâni tarafını, Çatalzeytin tarafını biri kapatmış, falan tarafı biri kapatmış, şimdi onlar zannediyor ki, Kastamonu insanı buna razı olmuş. Biz seçim zamanı dedik ki yok öyle yok. Bugün de söylüyoruz, vatandaşın hakkı ne ise senin de hakkın o kadar olacak. O kabadayılığı bitirdik ve bitireceğiz. Öyle zincirciymiş, Kebeciymiş, ötekiymiş, berikiymiş yok yok. Kimsenin ayrıcalığı olmayacak. Kastamonu insanı dediğim gibi bir örtü bir baskı, şimdi yeni yeni halkımız toparlanmaya çalışıyor, kendine geliyor. Kendi hakları olduğunu biliyor. Yoksa Kastamonu’nun öyle zenginlikleri var ki yer altı zenginlikleri ayrı, yerüstü turizm adına doğa güzelliği, doğa turizmi öyle, tarihsel turizm öyle, her ilçemizin bu anlamda tarihi bir geçmişi var. Kastamonu’yu kapatmış. Burası olduğu gibi İstanbul’da da Kastamonu ile ilgili oynaşıyorlar. Kastamonu adını değiştireceksiniz ha, gelsene Daday’a, dertleri ile dertlensene, Kastamonu’dan giden Uzman Çavuşluğu durdursana, neymiş Gazi Kastamonu olacakmış, ya kardeşim beni niye gazi yapıyorsun. Ben hiç işgal görmedim ki, Kastamonu şehidini verdi Kurtuluş mücadelesinde, Kastamonu büyük mücadele verdi. Neymiş Gazi Kastamonu olmalıymış. Kastamonu zaten isim olarak bir marka marka, yetmiyor şimdi oynaşacaklar ya Kastamonu ile, Kastamonu dertlerini bilmiyorlar zaten. İşleri güçleri Kastamonu markasını kullanarak kendilerine bir paye çıkarmak. Kastamonu Üniversitesinin ismi Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri Üniversitesi olsun diyorlar. Kastamonu Üniversitesine ne dokunuyorsun, eğer Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri adına üniversite kuracaksanız vakıf üniversitesi buyurun kurun, buyurun kuralım. İstanbul’da 1,5 milyonun üzerinde nüfusumuz var. Ben buranda bu çıkışları yapınca ağabeyler rahatsız, Kastamonulu işadamlarımız var, öyle böyle değil, Türk ekonomisine yön veren işadamlarımız var. Ama bir tanesinin bakın Kastamonu’da yatırımı yok. Bende dedim ki Kastamonu’yu mezarınızın, mezarlarınızın olacağı yer olarak görüyorsanız, şu Kastamonulu işadamı şeyinden Kastamonu’yu atın çıkarın verin bize, normal işadamı olarak kalın ne haliniz varsa da görün. Yalvarıyoruz yahu, yatırım yapın da bir eseriniz olsun. Bak oraya 1,5 milyon insan göç etmiş gitti, köyler boş. Toplanıyorlar orada, Kastamonu adına her şeyde onlar var, Kalkınma Vakfı onlarda, öteki onlarda, beriki onlarda peki Daday’ın yolu nerede yolu. Milyon dolarlık işadamlarımız Daday’ın yolu nerede, burada trafik kazalarında vefat eden insanlar bir hiç uğruna, yol uğruna hayatlarını kaybediyorlar. Hangi dünya da yaşıyoruz. Birde şunu anlamıyorum, her şey bitmiş en önemli kısmı buraya kadar gelmiş en önemli kısmında da durdurmuşsunuz. Daday’a bir kastınız mı var ya. MHP olarak her birimiz elimizden gelen her konuda da yanınızda olacağız. Bana 24 saat de her zaman ulaşabilirsiniz. Burada yurt sıkıntısı da oluğunu bugün burada öğrendim. Daday’ın da büyük işadamları var, Yüksekokulun 450 öğrencisi var, bir yurt yapın buraya ne olur. Buraya Kaymakam beyden öğrendim, Terapi Merkezi yapılacakmış, KUZKA’dan da çıkmış, bununla ilgili kimin emeği ve katkısı varsa da teşekkür ediyorum. Bu merkez ilimiz için çok önemli, Türkiye’de bir tane var bu da ikinci olacak. Buraya il dışından ve yurt dışından da bu konuda gelecekler de olacak.”

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV