banner38

banner39

banner46

banner47

24 Ocak 2020 Cuma

Daday Muhtarlar Derneği Başkanı Hikmet Çavuş Karasan BU ARTIK DADAY'IN MİLLİ SORUNU HALİNE GELDİ

Daday'da sorun haline gelen yol için Dadaylılar bir oldu. Daday Muhtarlar Derneği’nin çağrısı üzerine toplanan Dadaylılar, yol sorununu dile getirmek ve çözüme kavuşturmak için Karayolları Bölge Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

08 Ocak 2020 Çarşamba 10:10
 Daday Muhtarlar Derneği Başkanı Hikmet Çavuş Karasan BU ARTIK DADAY'IN MİLLİ SORUNU HALİNE GELDİ
 

Daday'da sorun haline gelen yol için Dadaylılar bir oldu. Daday Muhtarlar Derneği’nin çağrısı üzerine toplanan Dadaylılar, yol sorununu dile getirmek ve çözüme kavuşturmak için Karayolları Bölge Müdürlüğüne ziyarette bulundu.

Başta Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş olmak üzere, Muhtarlar Derneği Başkanı Hikmet Çavuş Karasan, AK Parti İlçe Başkanı Servet Bıyıklı, CHP İlçe Başkanı Selahattin Yanık, MHP İlçe Başkanı M. Levent Uğuzbalaban, İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Rıfkı Yirmibeşoğlu, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Yaşar Yazgan, İGM Üyeleri Atila Bayram Pirci, Mehmet Apaydın, S.S Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Er ve çok sayıda muhtarın katıldığı ziyarette, Kastamonu Karayolları Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan'a yol yapım isteği bir kez daha gündeme getirildi.

“YOLUMUZ ARTIK ÖLÜM YOLU DEĞİL, GÜZEL BİR DADAY YOLU OLSUN”

Karayolları Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen görüşmede konuşan Daday Muhtarlar Derneği Başkanı Hikmet Çavuş Karasan, “Dadaylılar olarak hiç bir siyasi parti gözetmeksizin, Belediye Başkanı, siyasi parti temsilcileri İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarlar olarak yol sorununun çözümü için toplandık. Yolumuzun artık ölüm yolu değil güzel bir Daday yolu olmasını istiyoruz” dedi. Karasan konuşmasının devamında şunları söyledi: “Son üç ayda yolumuzda 33 trafik kazası ve 70 yaralı ve birçok can kaybı yaşandı. Biz biliyoruz ki siz müdürlerimiz onay verirseniz bu yol yapılır. Bu yolu yapacak kadar gücünüz olduğunu biliyoruz. Daha önce birçok ilçede ve yolda çalışmalarınız oldu. Bizim Daday yolunun her şeyi hazır. Alt yapısı ve istimlaklar yapıldı. Hatta arazi sahiplerine yeni tapuları bile verildi. Sadece makinelerin çalışması bekleniyor.

“OLUMLU BİR YANIT ALAMAZSAK GEREKLİ

İZİNLERİ ALIP YOL ÜZERİNDE EYLEM YAPACAĞIZ”

Bu yol her zaman gündemde fakat hiç bir çalışma yapılmıyor. Eğer bugün burada olumlu bir yanıt alamazsak gerekli izinleri alıp yaklaşık 4 bin kişi ile yol üzerinde eylem yapacağız. Bu artık Daday'ın milli sorunu haline geldi."

OĞUZHAN: BÖLÜNMÜŞ YOL İÇİN GEREKLİ OLAN TRAFİK YOĞUNLUĞUNU YAŞAMIYOR

Karayolları Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan ise, Daday yolunun öncelikleri arasında olduğu ve takipçisi olduklarını belirterek, yakından takip ettiğini söyledi. Oğuzhan, “Daday yolunun 24 km yapılması gereken yerleri var. Gerisi zaten yapılmış. Bölünmüş yol istiyorsunuz fakat bu yol yatırım projesinde tek parça olarak hazırlandı. Daday'a kadar olan kısımları 12 metre genişliğinde olacak. Kazaların hepsini yola bağlayamayız. Daday yolu bölünmüş yol için gerekli olan trafik yoğunluğunu yaşamıyor. Günlük 2 Bin 500 araç geçişi oluyor. Alt yapısı ve diğer işlemleri bitmiş yollar için biz ilkbahar aylarında çalışma yapacağız. Ama daha kapsamlı çalışmalar için ihale zamanını beklemek gerekiyor. Daday yoluna baktığımızda aslında çok geç kalınmış bir proje, diğer yollar yapılmış."

TAŞ: DADAY İÇİN GEREKLİ

Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş'ta İstanbul, Zonguldak gibi illere giden TIR ve diğer araçların Daday yolunu kullandığını, bu da trafiği olumsuz etkilendiğini belirterek, yolun özellikle turizmin hareketli olduğu Daday için gerekli olduğuna dikkat çekti. Yolun zaten Gölköy'e kadar bölünmüş yol olacağını Daday yolunun ise en azından şimdilik tehlikeli yerlerinin yapılması gerektiğini sözlerine ekleyen Başkan Taş, yapılacak bu yolla rahat bir nefes alacaklarını bildirdi. Toplantıya katılan muhtarlar ise konuşulanları dikkatle dinledi.

AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanları ise konunun yakından takipçisi olacaklarını, birlik ve beraberlik içinde bu sorunun çözülmesi için gereken neyse yapılacağını söylediler.

Serkan Yılmaz/Daday

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV