Cumhuriyet TIR’ı Kastamonu’da

Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında dün Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhuriyet TIR’ı bir günlüğüne vatandaşların ziyaretine açıldı.

Cumhuriyet TIR’ı Kastamonu’da
banner72

 

Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında dün Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhuriyet TIR’ı bir günlüğüne vatandaşların ziyaretine açıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Ülker Yavuzoğlu, Cumhuriyet TIR’ı hakkında bilgi vererek; “Milli Mücadelemizin 100’üncü yılında, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak ve anlatmak öncelikli görevimizdir. Bu bakımdan, ulusal geleceğimize sahip çıkmak için Büyük Atatürk'ün tarihi adımlarını yeniden canlandıracağız. Samsun'da başlattığımız, Havza'da devam ettirdiğimiz toplantılarımızı, Amasya Genelgesi'nin 100’üncü yılında da sürdüreceğiz. Amasya Genelgesi, yüz yıl önce olduğu gibi, bugün de mücadelemizin esası ve dayanağıdır. Siyasi iktidarlarca beslenen; milli his, milli vicdan ve insani değerlerden uzaklaşmış bazı zavallılar, halen Osmanlı Saltanatçılığını ve Sevr'i savunmak hadsizliğindedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin tapusu Lozan'a tereddütsüz saldıranlarla ve ‘Lazistan, Kürdistan, Rum Ortodoks Ekümenikliği’nden söz edenlerle karşı karşıyayız. BOP ve GOP projelerinin taşeronları sinsice çalışmaktadır. Cumhuriyet Devrimi ile kazandığımız çağdaş değerler birer birer yok edilmektedir. Milli Mücadelemizin 100’üncü yılında 30’uncu yaşını kutlayan Atatürkçü Düşünce Derneği; Büyük Önderimizin Amasya'da söylediği’…Bu acıklı durum karşısında hemen bir örgüt kurmak ve yurdun her yanında çalışmalar yapmak, haklarımızı korumak zorunludur’ sözlerini görev kabul edenlerce kurulmuştur” dedi.

Yavuzoğlu, açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk'ün Amasya'da işaret ettiği ve kurulmasını istediği o çatı örgütüdür. Milli Mücadelenin kazanımlarını korumakta kararlı ve inançlı bir dava kuruluşudur. Bu sorumlulukla çalışmaktadır. Cumhuriyet Devrimini başlatmak üzere yayınladığı Amasya Genelgesi'nin 100’üncü yılında Büyük Atatürk'ü saygı ve tükenmez bağlılıkla anmaktayız. Devrim ve demokrasi şehitlerimizin bayrağını onurla taşımaktayız. Bu vesileyle bir kez daha Büyük Türk Milletine söz veriyoruz. Egemenlik sarayın değil, milletimizindir. Bu sistem değişecektir. Parlamenter ve çoğulcu demokratik yönetim temel hedefimizdir. Gazi Meclis'e itibarını ve yetkilerini iade etmek önceliğimizdir. Güçler ayrılığı ilkesini mutlaka yaşama geçireceğiz. Saltanata ve hilafete özlem duyanlara izin vermeyeceğiz. Cumhuriyet Devrimi ortak paydasında tüm Cumhuriyetçi güçlerin birlikteliğini sağlayacağız.  Atatürk Cumhuriyeti'ni bölücülere fırsat vermeden yeniden inşa edeceğiz. Ne Mutlu Türk’üm diyene” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER