CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ SÖZÜ

AK Parti Kastamonu 6. Olağan Kongresine katılan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü Kastamonulular ve parti üyeleriyle buluştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN  ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ SÖZÜ
banner72


    AK Parti Kastamonu 6. Olağan Kongresine katılan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumartesi günü Kastamonulular ve parti üyeleriyle buluştu. Kastamonuluların isteklerini dinleyen Erdoğan,  Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen kongrede yaptığı konuşmanın ardından Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Huriye Boyraz ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boyraz’a Engelsiz Yaşam Merkezi sözü verdiği öğrenildi.
Kastamonuluların yıllardır Engelsiz Yaşam Merkezi’ne hasret kaldığını ifade eden Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Huriye Boyraz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Engelsiz Yaşam Merkezi istediklerini ifade etti. Boyraz, Engelsiz Yaşam Merkezi’ne özel çocukların ihtiyacı olduğunu Cumhurbaşkanı’na bildirdikten sonra, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Engelsiz Yaşam Merkezi sözünü vererek, Kastamonu’nun Engelsiz Yaşam Merkezi’ne kavuşacağını söylediği belirtildi.

ÖZEL ÇOCUKLARA 
GÜVENLİ VE HUZURLU BİR ORTAM

Boyraz, özel çocukların toplumda birey olarak yer almalarının sadece Engelsiz Yaşam Merkezi ile sağlanacağını vurgulayarak, “Engelsiz Yaşam Merkezi ile özel çocuklarımız sosyalleşecek. Çocuklarımız kültür, sanat ve pek çok alanda gelişeceklerdir. Özellikle ailelerimiz de büyük bir umutla Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılmasını bekliyor. Şehrimiz dışında birçok ilde Engelsiz Yaşam Merkezi var. İnşallah Kastamonu’da yakın bir zamanda Engelsiz Yaşam Merkezi’yle buluşacaktır. Uyku odası, terapi odası, resim ve müzik alanları, çocuklarımızın el işi yapabilecekleri alanlar olacak. Engelsiz Yaşam Merkezi’mizin en güzel özelliği ise gelecek olan özel çocuklarda belli bir yaş aranmayacak. Yaş sınırı olmadan çocuklarımız güvenli ve huzurlu bir ortamda yer alacak. Büyük çocuklarımız da rahatlıkla yaşam merkezinde yer alabilecek. Ailelerimiz değer verdiği özel çocuklarımızın gelişimin artacağı Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılmasını büyük bir umutla bekliyor” dedi.
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER