‘Çok büyük zorlukları aştık’

Geçtiğimiz gün Bozkurt ve Çatalzeytin’i ziyaret eden ve 11 Ağustos’taki selde yıkılıp tekrar inşa edilen Kastamonu-Sinop bağlantısını sağlayan Akçay Köprüsü’nün açılışını yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ilimizdeki programının ardından selin vurduğu Sinop’un Ayancık ilçesini de ziyaret etti

‘Çok büyük zorlukları aştık’

Geçtiğimiz gün Bozkurt ve Çatalzeytin’i ziyaret eden ve 11 Ağustos’taki selde yıkılıp tekrar inşa edilen Kastamonu-Sinop bağlantısını sağlayan Akçay Köprüsü’nün açılışını yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ilimizdeki programının ardından selin vurduğu Sinop’un Ayancık ilçesini de ziyaret etti.

Bakan Karaismailoğlu, burada yaptığı açıklamada; "Sinop, Kastamonu ve Bartın'ı etkileyen sel afetlerinin sonrasında bölgede büyük bir sıkıntı oluştu. Çok büyük zorlukları aştık, afetin ilk gününde vatandaşlarımızla birlikte bu zorlukların üstesinden geldik, ihtiyaçları hemen giderdik. Burada topyekun bir mücadele verdik. Devlet ve millet olarak çok büyük işlerin üstesinden geldik" dedi.

“İŞLERİMİZ BİTENE KADAR BİR AYAĞIMIZ BURADA OLACAK”

Ayancık’ta esnaf ziyaretleri sonrası açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu; “11 Ağustos'ta ülkemizin en büyük sel afetlerinden birini yaşadık. Sinop, Kastamonu ve Bartın'ı etkileyen sel afetlerinin sonrasında bölgede büyük bir sıkıntı oluştu. Devlet olarak afet devam ederken, bölgedeydik ve vatandaşımızın yanındaydık. Çok büyük zorlukları aştık, afetin ilk gününde vatandaşlarımızla birlikte bu zorlukların üstesinden geldik, ihtiyaçları hemen giderdik. Burada topyekun bir mücadele verdik. Devlet ve millet olarak çok büyük işlerin üstesinden geldik. Afetin etkilerini ortadan kaldırmıştık, hayat normale dönmüştü, kalıcı projelerimizi de bitirdik, artık onların imalatlarını yapmaya başladık. 52 gün süren bir çalışmanın ardından 90 metre uzunluğundaki Türkeli -Çatalzeytin bağlantı köprüsünün açılışını gerçekleştirdik. Böyle muhtemel afet durumlarından çok az ya da hiç etkilenmeyecek çok daha güçlü, kapasitesi çok daha büyük olan bir köprüyü hizmete aldık. Bu afet sonrası yaptığımız ilk kalıcı eserimizdi. Ayancık'ta bulunan 2 köprü afet nedeniyle yıkılmıştı, geçici bir köprü yapılmıştı. Artık burada da kalıcı projeleri tamamladık ve imalatları devam ediyor. Otogar Köprüsü'nü 20 gün içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bölgedeki yollar için ihaleleri tamamladık ve işlere başladık, hummalı bir çalışma var. Bölgede işlerimiz bitene kadar bir ayağımız burada olacak” diye konuştu. (iha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER