Çoğu bitti, azı kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada Bartın- Amasra - Kurucaşile - Cide yolu ile ilgili açıklamalarda bulundu

Çoğu bitti, azı kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı konuşmada Bartın- Amasra - Kurucaşile - Cide yolu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Projenin Bartın'dan Kurucaşile'ye kadar olan kısmı bugün açılıyor.

ERDOĞAN: ''ZOR BİR GÜZERGAHIN STANDARTINI YÜKSELTTİK''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ''Her biri ayrı güzelliklere  sahip Bartın, Amasra, Kurucaşile, Cide arasındaki yolu tamamlayarak gerçekten zor bir güzergahın standartını yükselttik, mesafesini de 15 kilometreden 11,8 kilometreye düşürdük. Bunun için güzergah boyunca uzunluğu 5 kilometreyi bulan 3 adet çift tüp tünel uzunluğu, 267  metre uzunluğa sahip bir  adet çift viyadük, uzunluğu 320 metre olan 6 adet çift köprü, 4 adet de kavşak inşa ettik. İnşallah en yakın zamanda bu  yolumuzun resmi açılışını da yapacağız'' dedi.

AÇILIŞI BUGÜN YAPILIYOR
AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bartın Kurucaşile yolunun Çakraz Karaman arasının açılışını 14.07.2021 Çarşamba günü Cumhurbaşkanımızın canlı bağlantısı ile Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleştireceğiz. Hayırlı olsun” dedi.

BALTACI: ''KURUCAŞİLE-CİDE ARASI YOL YAPIMI TAMAMLANMAMIŞTIR''

CHP Milletvekili Hasan Baltacı da gelişmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, '' Söylenenin aksine Kurucaşile-Cide arası yol yapımı tamamlanmamıştır. 20 yıldır her seçim öncesi yapılacağı vaat edilen, her sorduğumuzda proje aşamasında denilen bu yolu, söz verdiğimiz gibi iktidarımızda biz yapacağız'' ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER