Coğrafi İşaret Belgesi Vali Çakır’a takdim edildi

Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal ve Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında ziyaret ederek, geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği’nden (AB) Coğrafi İşaret belgesi alan Dünyaca ünlü Taşköprü Sarımsağının tescil belgesini takdim ettiler

Coğrafi İşaret Belgesi Vali Çakır’a takdim edildi

Coğrafi İşaret Belgesi Vali Çakır’a takdim edildi

Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal ve Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında ziyaret ederek, geçtiğimiz günlerde Avrupa Birliği’nden (AB) Coğrafi İşaret belgesi alan Dünyaca ünlü Taşköprü Sarımsağının tescil belgesini takdim ettiler.

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, yaptığı açıklamada ise “Dünyaca ünlü Taşköprü sarımsağımızın kalitesini Avrupa Birliği’de onaylamış durumda. Avrupa Birliği'nde tescillenen sarımsağımız üreticilerimiz ve halkımız tarafından sevinçle karşılandı. Tescil belgesini İlçe Kaymakamımız Çağlar Partal ile birlikte Kastamonu Valimiz Avni Çakır’a teslim ettik. Bir kez daha üreticilerimize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER