banner29
27 Mart 2019 Çarşamba

CİVLİZ’DEN FARKLI BAKIŞ

“Özgün Fikirlerin A Yüzü” diyerek ilimizdeki medya çalışmalarına yeni bir soluk getiren Abdullah Civliz, Mazlumcuoğlu Konağı’na yaptığı dokunuşlarla, hizmet sektörüne de adım attı.

09 Temmuz 2018 Pazartesi 09:55
CİVLİZ’DEN FARKLI BAKIŞ
 

“Özgün Fikirlerin A Yüzü” diyerek ilimizdeki medya çalışmalarına yeni bir soluk getiren Abdullah Civliz, Mazlumcuoğlu Konağı’na yaptığı dokunuşlarla, hizmet sektörüne de adım attı.

İlimiz tanıtım filmlerine getirdiği yeni bakış açısıyla beğenileri kazanan Civliz, hizmet sektöründe faaliyete geçirdiği Mazlumcuoğlu Konağı Nihavend Butik Oteli'yle de beğenilere talip oldu.3 girişi olan konağın kapıları, ziyaretçilerineartık Civliz Medya, Nihavend Bahçesi ve Nihavend Konağı olarak açılacak. Nihavend Konağı’nın bahçesini de güzel dokunuşlarla hizmete açan Civliz, burada kahvaltı, Tosya Mantısı ve nargile konusunda da iddialı olduklarını söyledi.

Nihavend isminin hikayesiyle Mazlumcuoğlu Konağı Nihavend Butik Oteli’ni anlatmaya başlayan Abdullah Civliz, “Nihavend, Türk müziğinde bir makam adı. Anlamı ‘Aşk Sevinci’ demek. İşimizi aşkla yapmaya çalıştığımız için, uzun zamandır hayalini kurduğumuz butik otel ve kafenin aşkla büyüdüğünü görmek istediğimiz için, müziğe aşkla bağlı olduğumuz için böyle bir ismin bizi yansıtacağını düşündük” dedi.

Ilgaz Dağı Milli Parkı ile Küre Dağları Milli Parkı’nın şehrin konumunu daha özel hale getirdiğini söyleyen Civliz; “Evliyalar şehri oluşu, Anadolu'da kurulan ilk lisenin buradaki varlığı, Rıfat Ilgaz ve Oğuz Atay gibi gönül adamlarının hemşerimiz oluşu, Atatürk'ün şapka inkılabını burada ilan etmesi, Kurtuluş Savaşı’ndaki stratejik öneme sahip İstiklal Yolu’nun gurur abidesi olarak Kastamonu Dağları’nı süslemesi, Mehmet Akif Ersoy'un Nasrullah Meydanı’ndaki konuşmasının hala şehrin duvarlarında yankılanması, ahşabın nefes aldığı konaklarının varlığı, kanyonları, şelaleleri ve mağaralarıyla macera tutkunlarını büyüleyen yapısı, bu şehri turizm adına Türkiye'de farklı bir yere koyuyor. Civliz Medya için yaptığımız çekimler sonucunda memleketimiz Kastamonu'yu yakından tanıma fırsatı bulduk. Her defasında daha çok şaşırırken, aşkla yaptığımız işimizin sonucunda Kastamonu'ya aşık olduk. Nihavend'in tınıları sokaklarının her bir köşesinde namelenirken, bunu duyabilen insanlardan olduğumuz için gururlandık. Mazlumcuoğlu Konağı Nihavend Butik Oteli'ni eski görünümüne kavuşturup halkın hizmetine sunan Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Tahsin Babaş ve ekibine teşekkür etmek istiyorum. Yine Kastamonu sevdalısı sayın Ömer Gülamoğlu'na verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederim. 3 girişi olan konağımızın kapıları Civliz Medya, Nihavend Bahçesi ve Nihavend Konağı’na açılıyor. Şehrimizi ziyarete gelen insanları buradan hoşnut göndermek en büyük gayemiz. Aynı zamanda bizimle Kastamonu'yu paylaşan hemşerilerimizin bahçemizi ziyareti ayrı bir onur konusu” ifadelerini kullandı.

Civliz son olarak; “Saat Kulesi’nin altında yer alan konağımızın kale manzaralı odalarına Türk Müziği makamı isimleri verdik. Her odada misafirlerin dinleyebilmesi için çanta pikap bıraktık. Kastamonu için büyük şans olduğunu düşündüğümüz KUZKA’nın, bize yaptırdığı çekimlerden oluşan bazı fotoğrafları derinlik katması için konağın farklı yerlerine astık. Bahçesinde ise hedefimiz huzur. Kafelerin dip dibe masalarla insanları sıkıştıran zihniyetinden uzaklaşmak istedik. Bahçemizden içeri giren misafirlerin farklı bir zaman diliminde hissetmelerini hedefliyoruz. Ahşabın nefes aldığı şehir Kastamonu'ya herkesi bekliyoruz. Çay var içersen, müzik var seversen” dedi.
(Haber Merkezi)


Anahtar Kelimeler: CİVLİZ’DEN FARKLI BAKIŞ

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV