Cideli öğrencilerden 10 Kasım klibi

'ATA'YA SAYGI 2', SOSYAL MEDYADA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü kapsamında Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan "Ata'ya Saygı 2" adındaki müzik klibi, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Atatürk'ün vefatının 83'üncü yıldönümü dolayısıyla Müzik Öğretmeni Mertcan Korucu öncülüğünde Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu öğrencileri tarafından "Ata'ya Saygı 2" adında müzik klibi hazırlandı. Cide ilçesinin farklı bölgelerinde çekilen klipte, öğrenciler tarafından "Yiğidim Aslanım" türküsü seslendirildi. İlçenin pek çok noktasındaki güzellikleri de izleyenlere sunan 'Ata'ya Saygı' klibi, sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Kliple ilgili açıklamalarda bulunan Cide Şehit Necmi Yıldırım Ortaokulu müzik öğretmeni Mertcan Korucu, daha öncesinde de 10 Kasım ile ilgili öğrencilerle birlikte güzel bir klip hazırladıklarını söyledi.

İkinci kez Atatürk'ü anma kapsamında klip hazırladıklarını belirten Korucu; "Bu klibimizde geçen seneye nazaran daha farklı yerleri göstermeye çalıştık. Aynı zamanda öğrenci ve öğretmen sayısını da arttırdık. Cide'nin 21 farklı bölgesinde çekimler gerçekleştirdik. Böylece Cide'mizin tanıtımına da katkı sunmuş olduk" dedi.

ÇANAKKALE ZAFERİ İÇİN DE KLİP ÇEKECEKLER

Klip çekim sürecinin çok sıkıntılı olduğunu ifade eden Mertcan Korucu, şunları kaydetti; "Kastamonu'da koronavirüs salgınının yayılmasıyla birlikte sınıflarımızın karantina süreçleri oldu. Bazı sınıflar kapandı, onların açılmasını bekledik. Onlar geldi filan derken, sınıfların kapanması dolayısıyla sıkıntılar yaşadık. İkinci olarak da bizim çekim yaptığımız yerler, Cide merkezin çok dışında yerler. Biz, iki gün boyunca sabah 08.00, akşam 18.00'e kadar çekim yaptık. Bu çekimler 4 gün sürdü. Çamurlu, tozlu, topraklı yerlerden geçtik. Bazen çocuklar, öyle sıkıntılı yerlerden geçtiler ki paçalarını sıyırarak o şekilde çekim yapacağımız yere ulaştık. O görüntüler de kamera arkasında mevcut."

Bu proje gibi başka klip fikirlerinin de olduğunu dile getiren Korucu; "18 Mart Çanakkale Zaferi için de öğrencilerimizle birlikte bir klip çekmeyi düşünüyoruz. Bu sefer Cide genelinde yapmak istiyoruz, hatta Kastamonu'yu da dahil etmek istiyoruz” diye konuştu. (Hüseyin Hüsnü Aykaç)

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER