banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
18 Ekim 2019 Cuma

Cide’de Ekrem İmamoğlu sevinci

Tekrarlanan İstanbul seçimlerinin sonucu, Cide’de CHP’li partililer tarafından coşku ile kutlanıldı.

25 Haziran 2019 Salı 10:37
Cide’de Ekrem İmamoğlu sevinci
 

Tekrarlanan İstanbul seçimlerinin sonucu, Cide’de CHP’li partililer tarafından coşku ile kutlanıldı.

Cide Belediyesi Cumhuriyet Meydanında saat 21.15’de toplanan Cide CHP İlçe Teşkilatı ve partililer, İstanbul Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu için coşkulu bir kutlama gerçekleştirdi. Cide Belediyesi Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlara seslenen Cide CHP İlçe Başkanı Tanııl Gürsoy, “Sonunda başardık” dedi.

Gürsoy, “Sonunda başardık. Önce güzel memleketimize baharı getirdik; sonrasında ise tüm Avrasya'nın başkenti İstanbul'a günlük güneşlik yazı getirdik. İstanbul demek, bütün renkleriyle ve bütün desenleriyle Türkiye demek. İstanbul demek, dünyada bir çağ kapatıp, yeni, pırıl-pırıl bir çağ açmak demek. Cide'den başlayan değişim, Cide'de açmaya başlayan kızıl karanfiller, günler ve gecelerce süren mücadele ve azmimiz neticesinde, İstanbullara kadar sürgün verdi ve yayıldı. İşte bugün ülkemizin gittikçe morallerinin bir daha bozulmamak üzere düzeleceği, halkımızın kırılan tüm umutlarının tıpkı bu kızıl karanfiller gibi yayılıp çoğalacağı bir gün oldu. Bugünleri, bu zaferleri, yine siz tüm halk bireylerimizin ufak-ufak da olsa, birleştikçe, bir araya geldikçe artan, çoğalan destekleri ile çoğaltacağız. Emin olunki İstanbul için çok uğraştık, günlerce saha da tüm parti üyelerimiz ve oradaki gönüllü yoldaşlarımızın destekleri ile çok çalıştık. Biliyorsunuz Sayın Ekrem İmamoğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı olmadan da çok güzel, candan ve dayanışmacı bir dostluğumuz ve ortak çalışmalarımız olmuştu. Bizim güzel Cide’mizdeki hak mücadelemiz de nasıl yalnız bırakmadı ise bizlerde buradaki mesailerimizden fedakarlık ederek her zaman yanında olduk. Bunun neticesinde aramızdaki bu dostluk ve dayanışmasının meyvelerini güzel cennet Cide'mizi de bir yerlere getirmek için en iyi şekilde kullanacağız. Sürekli tüm halkımızın ekonomik ve sosyal açıdan kendine çokça yer bulduğu İstanbul'da açan bu güneşin ilçemize de şüphesiz yansımaları olacaktır. Şimdi bizlere düşen görev, bu yayılan verimli güneş ışığının olumlu yansımaları altında tüm halkımızın desteği ile çok çalışmaktır. En küçük esnafımızdan, en basit görevdeki emekçi kardeşimizden başlayıp, tüm ilçemizden çıkmış tüm büyük işadamlarımıza kadar halkımıza dair ilçemizde var olan tüm kesimlerden destek ve dayanışma bekliyoruz. Halkımızın tüm beklenti ve sıkıntılarını öğrenmek ve onlara akılcı çözümler sunmak istiyoruz. Artık durmak zamanı değil, çalışmak ve kendimizi sizlere layıkı ile gösterme zamanı. Sözlerime son verirken bu zafer coşkusunu bu gece en güzel şekilde solumanızı ve hissetmenizi istiyorum. En baştan beri küçük bir kardeşimizin başlattığı ve her kesine umut olan ve cesaret ve şevk veren şu sözü tekrarlamak istiyorum. Her şey çok güzel olacak” dedi.

Daha sonra söz alan Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu ise, “Sonunda özlediğim an geldi. En coşkulu şekilde yaşamak hepimizin hakkı. İlk duruşmasını 31 Martta yaptığımız mahkemenin 23 Haziranda yargıcı olan halk kararını vermiştir. Bugünden itibaren her şey çok güzel olacak ama hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Hiç kimse halkı görmezden gelerek bir yerlere varma planı yapamayacak. Bundan sonra kararı halk verecek. Bu kıvılcım Cide’den başladı birçok şehrimizi sardı, İstanbul'u da sardı, inşallah tüm Türkiye’yi saracak. Adalet kavramının sağı solu, aşağısı yukarısı, HDP’lisi, MHP’lisi, CHP’lisi, AK Partilisi, Saadet Partilisi yoktur. Adalet herkes için, hepimiz için vardır” diye konuştu.

Cide İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya ise, “Çok heyecanlı ve gururluyuz. Bizlere bu akşamı yaşatan tüm teşkilatlara çok teşekkür ediyoruz. 31 Mart’ta Cide’de başlattık biz bu ışığı, birlikte çok güzel şeyler yaptık ve başardık. Allah’ın izni ile İstanbul’u da başardık. Gerçekten bugün çok meraklı bir bekleyiş içindeydik ama böyle 800 bin oy farkı görünce, artık herkesin buna saygı duymasını bekliyoruz. Çok mutluyuz” dedi.

 Cide Belediyesi Cumhuriyet Meydanında ki programın ardından, partililer tarafından araç konvoyu oluşturuldu. Cide’nin tüm Caddelerini dolaşan araç konvoyunun son durağı Cide Limanı oldu. Burada havai fişek gösterisinin ardından çalınan müziklerle vatandaşlar doyasıya eğlenerek, İstanbul’daki seçimlerin sonucu kutladı. Gerçekleştirilen kutlamalar, hiçbir taşkınlık olmadan sonra erdi.

Mehmet Salman/Cide

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV