CİDE'YE AZ KALDI

Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide yolunun açılış töreni gerçekleştirildi

CİDE'YE AZ KALDI

Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide yolunun açılış töreni gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telekonferans yöntemiyle katıldığı törene Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yanı sıra Kastamonu'dan da Vali Avni Çakır, AK Parti Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve çok sayıda kurum  ve siyasi parti temsilcisi katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yapımı tamamlanan Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide yolu açılış töreninde konuştu. Karaismailoğlu, 14.9 kilometre olan yol güzergâhı 11.8 kilometreye düşürerek 3,1 kilometre kısalttık. Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu projemizin sadece açılışını gerçekleştirdiğimiz Çakraz-Karaman köyü kesiminin bedeli 1 milyar 455 milyon liradır” dedi.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yapımı tamamlanan Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide yolunun açılış töreni için Bartın’a geldi. Törende konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Zonguldak ve  Bartın Amasra’ya Kurucaşile ve Cide’ye bağlayan 90 kilometrelik mevcut yolu, 75 kilometre uzunluğunda yeniden projelendirdiklerini belirtti.

  Karaismailoğlu, “Batı Karadeniz’in cennet köşelerinden; Zonguldak ve Bartın’ı Amasra’ya Kurucaşile ve Cide’ye bağlayan 90 kilometrelik mevcut yolu, 75 kilometre uzunluğunda yeniden projelendirdik.  Söz konusu yolun, Çakraz-Karaman köyü arasında kalan 11,8 kilometrelik kesimini bölünmüş yol standardında bugün hizmete açıyoruz.  Bu şekilde, güzergâhın 37,6 kilometrelik kesimi bölünmüş yol olarak 4,5 kilometrelik Amasra tüneli bağlantısı da tek yol standardında tamamlanmış oldu. 11.8 kilometrelik  ilk yolumuzun 5 kilometresi  çift tüp tünel olarak yapılmıştır. Ayrıca, 267 metre viyadük , 320 metrelik 6 adet çift köprü ve Bunlara ek olarak 4 adet de kavşak tamamladık. Dağlık ve zor coğrafi şartlardaki yollarımızı, tünel ve viyadüklerle, çok daha geniş, rahat ve emniyetli hale getirdik” dedi. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER