Cide, işi sıkı tutuyor

İçişleri Bakanlığınca ‘Dinamik Denetim Süreci’nin başladığı Cide’de, Kaymakam Sağlam’ın da katılımıyla denetimler gerçekleştirildi

Cide, işi sıkı tutuyor

 

Cide, işi sıkı tutuyor

İçişleri Bakanlığınca ‘Dinamik Denetim Süreci’nin başladığı Cide’de, Kaymakam Sağlam’ın da katılımıyla denetimler gerçekleştirildi.    Vakaların düşüşe geçtiği Cide’de Kaymakamlık tarafından tedbirler elden bırakılmıyor. Bu kapsamda Cide Kaymakamı Ömer Sağlam’ın da katılımıyla ilçede bulunan internet kafeler ve oyun salonları ile ganyan bayisi denetlendi.

  Ayrıca Cide Kaymakamlığınca oluşturulan 62 kişilik denetim ekipleri, ilçede yine Kaymakam Ömer Sağlam’ın koordinasyonunda toplu taşıma, ticari taksiler ve okul servislerini denetledi. Denetimlerde koronavirüse karşı alınan tedbirler incelendi.

  Kaymakam Sağlam, uzun süredir mücadele ettikleri Kovid-19 salgını ile ilgili kurallara uyulması ve tedbirlerin elden bırakılmaması konusunda hatırlatmalarda bulundu.   İlçede ikamet eden aileleri evlerinde ziyaret eden Cide Kaymakamı Ömer Sağlam, ayrıca ailelerin istek ve taleplerini yerinde dinledi. Cide’de ikamet eden aileleri bizzat evlerinde ziyaret ettiklerini söyleyen Kaymakam Sağlam, “Koronavirüs ile mücadelede köylerimizde ikamet eden ailelerimizi ziyaret ediyoruz. Ziyarette ailelerimizin durumunu yerinde tespit ediyoruz. Bu kapsamda; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yasemin Aday ile birlikte Velioğlu köyünde yaşayan 5 aileyi evlerinde ziyaret ettik. Ailelerimizin bizlerden taleplerini dinledik. İnşallah kısa sürede de çözüme kavuşturacağız” dedi.  (İha)

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2021, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER