CİDE BELEDİYESİ’NDEN İKİ ÖNEMLİ HİZMET

Cide Belediyesi, Kurban Bayramı tatili öncesi ilçe turizminin geliştirilmesi ve Cide’nin eski renkli, hareketli günlerine yeniden kavuşması için iki önemli hizmete imza attı.

 CİDE BELEDİYESİ’NDEN İKİ ÖNEMLİ HİZMET
banner72

 

 

Cide Belediyesi, Kurban Bayramı tatili öncesi ilçe turizminin geliştirilmesi ve Cide’nin eski renkli, hareketli günlerine yeniden kavuşması için iki önemli hizmete imza attı.

Kurban Bayramı tatilinde il dışında binlerce misafir ağırlaması beklenen Cide’de Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu’nun talimatıyla uzun yıllardır atıl durumda bekleyen Beşiktaş Belediyesi Sosyal Tesisi yoğun bir çalışmanın ardından hizmete açılırken, ilçenin turizm haritası da bastırılıp dağıtıma hazırlandı.

İlçeye gelen turistlerin rahat bir tatil geçirmesini sağlamak için 21 oda 44 yatak kapasiteli Beşiktaş Belediyesi Sosyal Tesisi'ni yeniden hizmete açan Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, bu tesis ile birlikte ilçenin konaklamadaki önemli bir açığını da kapattı.

Göreve geldikleri ilk günden bu yana özellikle ilçenin turizm potansiyelini harekete geçirmek için çalıştıklarını belirten Mehmet Eşref Mutlu; “Cide ilçemiz Kastamonu'nun en uzun sahiline ve en büyük turizm potansiyeline sahip ilçesidir. Cide'mizin bu potansiyelini ortaya çıkartabilmek için göreve geldiğimiz ilk günden itibaren çeşitli projeleri hayata geçirmek için çalışmalar yürüttük. Bu çalışmaların akabinde Beşiktaş Belediyesi Sosyal Tesisi'ni açtık. Yoğun bir çalışmayla tesisimizi Kurban Bayramı’na yetiştirdik. Bu tesis güzide ilçemizde büyük bir açığı kapatacaktır" dedi.

Cide Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Servisi tarafından hazırlanan turizm haritasına da değinen Mehmet Eşref Mutlu; "Haritayı detaylandırarak işlevsel hale getirdik. Harita sayesinde Cide'mizin sadece şehir merkezinden ve sahilden ibaret olmadığını turizm açısından gezip görülebilecek ciddi doğal güzelliklerinin olduğunu misafirlerimize sunmak ve o bölgelere ziyaretleri kolaylaştırmayı hedefledik. İlçemize gelen turistler bu haritayı belediyemize ve turizm danışma büromuza gelerek temin edebilirler" diye konuştu.

Cide Belediyesi olarak 13 kilometrelik sahil şeridinde gerekli temizliği yapabilmek için yaz dönemi için özel temizlik ekipleri oluşturduklarını sözlerine ekleyen Mehmet Eşref Mutlu, turizmin altyapısını geliştirmek için ellerinden gelen bütün gayreti göstereceklerinin altını çizdi.

Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, açıklamasının sonunda ise bütün Kastamonuluların Kurban Bayramı'nı kutlayarak, mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerini diledi. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER