banner38

Müzik indir

banner46

banner47

04 Temmuz 2020 Cumartesi

Cide, 3 Demokrasi Şehidi Verdi

Ülke genelinde Cuma akşamı kalkışılan darbe girişimde ki olaylarda hayatlarını kaybedenlerin arasında Cide ilçemizden üç kişinin de yer aldığı öğrenildi.

18 Temmuz 2016 Pazartesi 09:48
Cide, 3 Demokrasi Şehidi Verdi
 

Ülke genelinde Cuma akşamı kalkışılan darbe girişimde ki olaylarda hayatlarını kaybedenlerin arasında Cide ilçemizden üç kişinin de yer aldığı öğrenildi.
Cide Soğuksu Derneği Başkanı Hayri Konuk'un verdiği bilgide, kalkışılan darbe girişiminde yaşanan olaylarda Cide nüfusuna kayıtlı üç kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Konuk yaptığı açıklamada, “Kıymetli üyelerimiz ve kamuoyu, ülkemiz çok büyük tehlikeden milletimizin dimdik ayağa kalkarak devletine, ülkesine, demokrasiye sahip çıkması neticesinde çok büyük felaketten dönmüştür. Tüm milletimize geçmiş olsun. Tam sayı ülke geneli henüz bilinmemekle beraber, İstanbul Çengelköy ve Boğaziçi köprüsünde yaşanan olaylarda, maalesef Cide Soğuksu Derneği üyelerimizden hayatını kaybedenler var. Yönetim kurulu üyemiz Mustafa Aykaç'ın eşi Ayşe Aykaç ve köylülerimiz Onur Ayanoğlu, Osman Yılmaz hayatlarını yitirmişlerdir” dedi.
İlçedeki tüm camilerden ezan serleri yükselirken, toplanan kalabalık sabaha kadar meydandan ayrılmadı. Meydanda bu olaylar yaşanırken diğer bir kalabalıkta banka ATM'leri önlerinde yaşandı. Banka önlerde toplanan vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

CUMHURİYET SAVCISINDAN UYARI

Cide Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Avşar, "Darbeye yeltenen de öven de cezasız kalmayacak" dedi. Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Avşar sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Bu kapsamda gerek sosyal medya gerek diğer iletişim vasıtaları ile darbeyi öven, meşru göstermeye çalışan kişiler hakkında gerekli işlemlerin yapılması için milletimizin yardımına ihtiyacımız vardır. Bu tür paylaşımları yapan kişileri Cumhuriyet Başsavcılığımıza bildirmenizi rica ediyorum. Bizler gece gündüz görevimizin başında, milletimizin yanındayız."

“DEMOKRASİ KAZANDI”

AK Parti Cide İlçe Başkanı Hüseyin Ergün'de, yaşananlarla ile ilgili olarak demokrasinin kazandığını ifade ederek, duyarlı olan Cide halkına teşekkür etti. Ergün mesajında şunları söyledi; “Demokrasiye darbe girişimi yapmaya çalışan halkımızın üzerine tankla, topla, uçakla saldırmak cüretinde bulunan bu kanı bozuk sakat zihniyetli çapulculara halkımız geçit vermemiştir. Allah'ın izniyle vermeyecektir de. Bu ülke kolay kazanılmamıştır. Bunu göremeyen bir avuç bu ülkenin ekmeğini yiyen, havasını soluyan, kendi çıkarlarını ve başkalarının değirmenine su taşıyan bu alçak, şerefsizlere milli irade haddini bildirmiştir. Birlik beraberlik çerçevesinde meydanları dolduran Cideli kardeşlerime teşekkür ederim. Demokrasi kazanmıştır” diye konuştu.              
(iha)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV