CHP YASTA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Teşkilatı, ani bir ölümle sarsıldı. CHP İl Sekreteri Mehmet Sezer, CHP İl Başkanlığı binasında çalıştığı sırada kalp krizi geçirdi

CHP YASTA

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Teşkilatı, ani bir ölümle sarsıldı. CHP İl Sekreteri Mehmet Sezer, CHP İl Başkanlığı binasında çalıştığı sırada kalp krizi geçirdi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybeden Sezer, CHP'yi yasa boğarken, dün CHP İl Başkanlığı binası önünde düzenlenen törenle Sezer'e veda edildi. Törenin ardından Nasrullah Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Okmeydanı'ndaki aile kabristanlığına defnedildi. CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, düzenlenen törende göz yaşlarını tutamazken;  CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke de Sezer'i; son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

KARABACAK: ''SORUMLULUĞUMUZ ARTTI''

CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak, törende yaptığı konuşmada ''Bir babaydı, arkadaştı, yoldaştı, abiydi. Mehmet abinin  Kastamonu'ya ve ülkeye dair çok hayalleri vardı. Biz bu hayallerini gerçekleştirmek için mücadele edeceğiz, omuzlarımızda çok daha fazla sorumluluk yükledi'' dedi.

ERBİLGİN KONUŞMAKTA ZORLUK ÇEKTİ

Konuşmakta güçlük çeken ve göz yaşlarını tutamayan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, zorlanarak yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;  ''Ne diyeceğimi bilemiyorum. Siyasetçi olarak çok konuşma yaptık ama bunlar zor konuşmalar. Mehmet Abi yiğit bir adamdı, ülke için mücadelesi geri durarak değil, ileri atılarak yapardı. Eğer çocukların geleceği söz konusuyla görmezden gelerek değil, kararlı bir mücadeleyle çocuklarının geleceği için çaba gösterirdi.''

BALTACI: ''MÜCADELESİNE, KARARLILIKLA SAHİP ÇIKACAĞIZ''

CHP Milletvekili Hasan Baltacı da yaptığı konuşmada; '' Güzel abim, yiğit abim, değerli yoldaşım, hepimizin çok kıymetli arkadaşı. Mehmet abi, yaşadığı bilerek yaşadı. Gelecek olan çağı umut ederek ve emek vererek yaşadı. Ezilenden yanaydı, emekçiden yanaydı. Onun için siyasi hayatı emekli olduktan sonra başlamadı, her daim devam etti. Hiç bir görevi küçümsemedi, hiç bir işten kaçmadı. Ölmeden 20 dakika önce, iki farklı yürekte, aynı hayali yaşatmaya çalışıyorduk. Bir kalbin ne zaman duracağını hiç bir zaman bilemeyiz. Bir kalp, o mücadeleden vazgeçtiğimizde duracağımızı bilmemiz lazım. Onun için bu mücadeleye sıkı sıkı yapışacağız ve mücadelesine kararlılıkla sahip çıkacağız'' dedi.

BÖKE: ''PARTİSİNE, HİÇ BİR KİŞİSEL BEKLENTİ OLMADAN EMEK VERDİ''

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, ise şu ifadelere yer verdi; '''Partimizin çok değerli emektarlarından Mehmet Sezer'e veda ediyoruz. Hepimizin için çok büyük ve derin bir acı. Geleceğe inançla bakan çok aydınlık bir mücadeleyle anımsıyorum kendisini. Hepimize değmiş olan ve yaşarken umudu büyütmüş olan, yaşadığı her anı hakkıyla yaşayan birisine veda ediyoruz.   Partisine, hiç bir kişisel beklentisi olmaksızın vefayla, gönülden bağ duyan, yol arkadaşlığı hukukunu çok iyi yaşayan ve yaşatan biriydi. Şimdi sorumluluğumuz daha büyük. Mücadelesini mücadelemiz yapmaz, emeğini büyütmek ve hayatını; hayatımıza ışık yapma mesuliyetimiz var.'' (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER