banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
24 Mayıs 2019 Cuma

CHP VE İYİ PARTİ’DEN ORTAK ADAY SİNYALİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve yönetimi dün, İYİ Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili değerlendirmeler yapıldı.

28 Kasım 2018 Çarşamba 09:29
  CHP VE İYİ PARTİ’DEN  ORTAK ADAY SİNYALİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve yönetimi dün, İYİ Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili değerlendirmeler yapıldı.

İYİ Parti’ye yapılan ziyarete CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Hakime Salman ve il yönetim kurulu üyeleri katıldı.


ERBİLGİN:  KUCAKLAYAN YAKLAŞIMI ESAS ALACAĞIZ


Erbilgin, İstanbul Sancaktepe’de helikopter kazasında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlere de acil şifalar diledi. Erbilgin konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar Kastamonu’nun çıkarlarını savunmak adına AK Parti’ye yaptığımız uyarılar, daha aday ilanını beceremeyenlerce tek kalemden çıkmış açıklamalarla, muhtemelen kura usulüne göre çekilen isimlere sırasıyla açıklama yaptırılıyor. Siyasi ciddiyeti soğan deposu basmak sananlar kendi beceriksizliklerinden kaynaklanan ve milletimizi kasıp kavuran ekonomik krizi ikinci plana atabilmek için her türlü kutuplaştırıcı söylemlerden besleniyorlar. Onlar bölmeye çalışırken bizler birleştiren, kucaklayan bir yaklaşımı esas alacağız.


“SOĞAN DEPOLARINDAKİ 
SOĞANLARI SAYIYORLAR”


İŞKUR’a kayıtlı işsiz sayısı 2018 yılının, bu yılın yani Ekim döneminde önceki yılın aynı ayına göre yüzde 23 artmış. Toplam 3 milyon 200 bin kişiye ulaşmış. İŞKUR’a işsizlik ödeneği için başvuranların sayısı ise Ekim ayında önceki yılın aynı ayına göre yüzde 49 artmış. 168 bin kişi olmuş tek bir ayda. Son bir yılda işsizlik ödeneğine başvuranların sayısı ise 1,5 milyon kişi olmuş. Ekonomiye güven kalmadı, üretim çakılıyor, memlekette üniversiteli işsiz sayısı 1 milyon 100 bini aşmış, hayat pahalılığında ülkemiz dünyadaki ilk 10 ülke arasına girmiş ama bakıyoruz bu beyler sıkıntıların sorumlusu olarak soğanı bulmuşlar, soğan depolarında soğan sayıyorlar. Yine pansuman, yine aspirin tedavisi. Saraydaki bu beylere ben hatırlatayım. Sorumlu arıyorsanız soğana değil, ülkeyi soyana bakacaksınız” dedi.


“İYİ NİYETLİYİZ”

CHP ile İYİ Parti arasında ittifak olup olmayacağına dair açıklama yapan Erbilgin, “Ülkenin içinde bulunduğu durum ortadadır. Genel Başkanlarımız görüşmeler yapıyor. İYİ Parti Kastamonu ailesinin sadece seçimler için değil genel olarak da çok yaklaşımcı olduklarını görüyoruz. Dışarıdan bize CHP ile İYİ Parti’nin birlikte aday çıkarması konusunda talepler geliyor. Onların beklentileri önemlidir. Gözümüz Genel Merkez’de. Birinci öncelimiz Kastamonu’nun en iyi şekilde temsil edilmesi ve hak ettiği yere getirilmesidir. Kendi çıkarları için ittifak kuranlara karşı milletin çıkarları için birleşmek bizim hedefimizdir. İYİ Parti ve CHP’nin Kastamonu’nun çıkarları dışında bir gündemi yoktur.

Öncelikle Kastamonu’yu ve Türkiye’yi soğan depolarını basan bir iktidardan kurtarmamız gerekiyor. 21. Yüzyılda serbest piyasayı savunduğunu söyleyen bir devlet, zabıtasıyla esnafın peşine düşmüş ve soğan depolarını basar durumda. Türkiye’nin fotoğrafını anlatmak için bu örnek bile yeterli aslında. Kastamonu özelinden bakıldığında ise 20 ilçesiyle beraber her bir ilçesinin ciddiyetle ele alınması gerekiyor. Bizim yaklaşımımız bu ilçelerimizi bir adım daha nasıl ileriye taşıyabiliriz yaklaşımıdır. Tüm ilçelerimizde şu anki durum çok vahim. Biz belediyeciliği, eski bir evin kıymetli bir arsayla takas edilmesinden kurtarmalıyız. Şehir merkezindeki Mahkemaltı’nda kendi yandaşına ait eski bir evin Kuzeykent’te çok kıymetli bir arsayla takas edilmesinden kurtarmamız gerekiyor. Şehrin imkanlarının halka verilmesi gerekiyor. Yandaşlara değil. Bu nedenle bizim yaklaşımımız Kastamonu insanının çıkarınadır. Bunla ilgili parti disiplini içerisinde genel başkanlarımızın süreci tamamlamalarını bekliyoruz. Ardından her parti kendi kurumsal kimliği içerisinde tavrını açıklayacaktır. Ancak şunun bilinmesini isteriz ki çok samimiyiz. İyi niyetliyiz.”

BÜYÜKŞEN: MİLLETİMİZİN UMUDU OLDUK

İYİ Parti Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen ise yaptığı konuşmada: “İYİ Parti olarak ülkemizin bugünkü yönetim anlayışında değişiklik yapılması gerektiğine inanıyoruz. Cumhuriyetin bozulan ayarlarının yeniden düzenlenmesi, bunun da hak ve adalet yolundan ayrılmadan yapılması çok önemlidir. Mevcut hükümetin 16 yıllık iktidarında, eğitim, sağlık, tarım, hayvancılık ve en önemlisi de adalet sistemi bilinçli olarak bir kaosun içine itilmiştir. Halk büyük bir karamsarlık içinde, gençlerimiz ise gelecek kaygısı yaşamaktadır. Bu noktada İYİ Parti’nin doğuşu, ülke siyasetinde muhalefet anlayışını ve siyasi dengeleri değiştirmiştir. Bütün hedefimiz ve çabamız, ülkemizi ve milletimizi, bu kokuşmuş, rantçı, kişisel menfaatini bütün değerlerin önünde tutan mevcut yönetim anlayışından kurtarmak; laik, demokratik, sosyal ve hukuk devletini yeniden tesis etmektir. Dolayısıyla İYİ Parti, ilk baştan bu tarafa söylediği gibi iktidar hedefi ve cumhuriyetin ayarlarına geri dönülmesi amacıyla milletimizin umudu olmuştur. Biz de burada bu umutları boşa çıkarmayacağız”  ifadelerini kullandı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV