CHP, Tosya’ya çıkarma yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Mehmet Ali Çelebi ile Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 31 Mart Mahalli İdareler seçimi çalışması için Tosya’ya çıkarma yaptı.

CHP, Tosya’ya çıkarma yaptı
banner72

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Mehmet Ali Çelebi ile Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 31 Mart Mahalli İdareler seçimi çalışması için Tosya’ya çıkarma yaptı.

Tosya’da CHP İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Çelebi, Baltacı ve Kaya daha sonra Tosya Ticaret Odası, Tosya Esnaf Odası ve Tosya Ziraat Odası’nı ziyaret etti.

Tosyalı esnafları da ziyaret edip CHP’nin ittifak ortağı İyi Parti’nin Tosya Belediye Başkan Adayı Mustafa Güvenç’e destek isteyen Çelebi, Baltacı, Kaya ve Erbilgin ziyaret sonunda ülke gündemi ve 31 Mart Mahalli İdareler seçimine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Erbilgin, yaptığı açıklamada, “Milletvekilimiz Mehmet Ali Çelebi önce mahkeme salonlarında, şimdide Meclis’te bizleri, ülkemizi savunuyor. Trabzon Milletvekilimiz Ahmet Kaya örgütün tozunu yutan, örgütlü mücadelenin ne olduğunu iyi bilen bir büyüğümüz olarak Meclis’te bizleri temsil ediyor. Kastamonu’nun, halkın vekili Hasan Baltacı ile birlikte bugün Tosya’da olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Milletvekilimiz Hasan Baltacı Tosya’nın sorunlarının gündeme taşımak ve çözüm yolu açmak için elinden geleni yapıyor. Dolasıyla Tosya’nın Millet İttifakı’yla kucaklaşmaya ihtiyacı var” dedi.

BALTACI: DAHA KARANLIK BİR TÜRKİYE’YE UYANMAK İSTEMİYORUZ

Milletvekili Baltacı ise şu konuşmayı yaptı: “Tosya’nın sanayicisini görüyoruz. Birçoğu iflas etti. Faaliyetini sürdürenler krediyle ayakta duruyorlar. Birçoğu borçlarını yapılandırmak için uğraşıyor. 2 bine yakın işçi işten çıkarıldı. Köylerimizin durumu perişan halde. Orman köylüsü yeni yeni sıkıntılarla karşı karşıya. Gençlerimiz Tosya’yı Kastamonu’yu terk edeli çok uzun zaman oldu. Bu nedenle aslında 31 Mart Türkiye’nin geleceğini tayin edecek bir seçim olacak. 31 Mart sonrası daha karanlık bir Türkiye’ye uyanmak istemiyoruz. Bu çerçevede de İyi Parti ile Tosya’da kurduğumuz ittifakın başarılı olacağına yürekten inanıyorum.”

ÇELEBİ: ASLA KARAMSAR DEĞİLİZ

CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Mehmet Ali Çelebi’de şöyle konuştu: “Tosya bana yabancı değil. Eşim tez çalışmalarını Tosya’da yapıyor. Köylerini kendimde gezdim, eşimle de gezdim. 31 Mart öncesi Türkiye bir beka sorununa indirgendi. Aradığımız ise çağdaş belediyecilik. Çağdaş belediyeciliğin özeti bir arada huzurlu yaşamanın güvencesi demektir. Hiçbir kimliği, hiçbir değeri ötekileştirmemek demektir. Çokça üretip hakça bölüşmek demektir. Asla karamsar değiliz. Umut doluyuz. Bu umut tüm zalimlere karşı kazanacaktır.”

KAYA: GÖZLERİNİZDEKİ IŞIK GÜZEL BİR

SONUÇ ALACAĞIMIZI MÜJDELİYOR

Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ise şöyle konuştu: “Bugün buradakilerin gözlerine baktığımda Tosya’da 31 Mart’ta güzel bir başarı olacağını görüyorum. Gözlerinizdeki ışık Tosya’da yerel seçimlerde güzel bir sonuç alacağımızı müjdeliyor. Bu umudu hep birlikte büyüteceğiz. Bizlerde onun için bugün buradayız. Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı ülke genelinde kol kola başarıya yürüyor.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER