banner38

banner39

banner46

banner47

02 Nisan 2020 Perşembe

CHP sözcüsü Özlem Eylem Kurt’a cevap Bu açıklama Kastamonu gündeminin ne kadar dışında olduklarının bir belgesi

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı Parti Sözcüsü Özlem Eylem Kurt’un, ‘Akıllı Kentler’ ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi.

14 Mart 2020 Cumartesi 10:00
 CHP sözcüsü Özlem Eylem Kurt’a cevap  Bu açıklama Kastamonu gündeminin   ne kadar dışında olduklarının bir belgesi
 

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı Parti Sözcüsü Özlem Eylem Kurt’un, ‘Akıllı Kentler’ ile ilgili yaptığı açıklamaya cevap verdi.

Fikre ve öneriye açık olduklarını, Kastamonu’da ortak aklın peşinde olduklarını ifade eden Galip Vidinlioğlu, ‘Akıllı Kent’ projesinin seçim kataloglarında olduğunu ve bu konuda çalışmalara başladıklarını söyleyerek; “Bu açıklama, Kastamonu gündeminin de ne kadar dışında olduklarının bir belgesi” ifadesini kullandı.

CHP’nin yerel seçimlere seçim kataloğu olmadan girdiğini dile getiren Galip Vidinlioğlu, “Bir tane önerdiğiniz şey yoktu. Kataloğunuz yoktu. Sonra da bizim projelerimiz üzerinden öneri vermek çok sağlıklı bir şey değil. Ortada bir muamma var ise bizden kaynaklı değildir. Bizim her şeyimiz açık ve şeffaf. Muammanın nerede olduğunu kamuoyu takdir etsin” dedi.

“ÜCRETSİZ Wİ-Fİ ALANINI YAPALI AYLAR OLDU”

“Belki burada kötü bir niyet yok ama bazı şeyleri söylememe rağmen aynı güzergahta ilerliyoruz” diyen Başkan Vidinlioğlu konu ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı; “Daha önce, mecliste de gündeme gelmişti. Bizim kataloğumuzda ne kadar yer alan proje var ise, bize öneri olarak geri söylendi. Şu da yapılsa iyi olur diyorlar. Ben zaten onu projelendirmişim. İmkanlar ölçüsünde de biz bunları yapacağız. Hatırlatabilirsiniz fakat şunu da yaparsanız iyi olur demek bana doğru bir yöntem olarak gelmiyor. Bilgilendirme toplantısı olarak yapabilirsiniz. Daha hızlı hayata geçse çok daha isabet olur, üzerimize düşeni yaparız gibi cümleler olsa baş üstüne ama ücretsiz Wi-Fi alanını yapalı aylar oldu.

“İNİSİYATİF BAKANLIKTA”

Akıllı şehirlerle ilgili zannediyorum Mayıs veya Haziran ayında Akıllı Şehir için ihaleye girdik fakat mevcut firmamız konuya itiraz ettiği için, gündem uzadı ve ihale iptal edildi. Tam o süreçte de, biz Ankara’ya davet edildik. Bize akıllı şehir uygulamalarının bakanlık tarafından yürütüleceğini ve 65 modülü olan bir çalışma olacağı söylendi. Şuanda hepsi bitmiş değil. Biten modülleri bütün belediyelerin kullanması zorunlu hale getirildi. Dolayısıyla, ilk yaptığımız işlerden bir tanesiydi. Biz herkesten hızlı davrandık fakat şuanda hale hazırda İçişleri Bakanlığı’nın sistemini kullanıyoruz. Modüller bittikçe uygulayacağız, inisiyatif biz de değil, bakanlıkta.

“BİLGİ EKSİKLİĞİNİ GİDERMEK AÇISINDAN BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPTIK”

Şehrin iki tarafına kiosk koyacağız. Çünkü bizim yine İller Bankası’na 10-12 tane elektrikli araba projemiz var. Dolayısıyla şarj istasyonuyla ilgili şehrin iki tarafına birer tane kiosku koyacağız. Teknoloji Haftası dolayısıyla başlayan cümleler kuruluyor ama Teknokent’in binasını biz yaptık. Hiçbir şey yapılmamıştı. Belediye bize bina sözü verdi demişlerdi. 15’nci gün falandı. Biz binayı hazırladık ve teslim ettik ve en büyük ikinci hissedarız. Biz, teknoloji ve bilimin uzağında kalmadık. Bazı açıklamalar iyi niyetli de yapılmış olsa, okuyanlar ve dinleyenlerin kafasında soru işareti kalıyor. Anlaşılan o ki bir bilgi eksikliği söz konusuydu, biz de bilgi eksikliğini gidermek açısından böyle bir açıklama yaptık.”

ATIK SU ARITMA TESİSİ

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Atık Su Arıtma Tesis ile ilgili ise şu açıklamayı yaptı; “Bir de işin sağlıklı şehir boyutu var, Atık Su Arıtma projesi yıllardır bekliyordu. Avrupa Birliği, kendi ihalesini kendisi yapmasına rağmen, 7-8 ay gibi bir sürede ihalesini bitirdik, firmayı belirledik. İnşallah önümüzdeki ayda lansmanını yapacağız. İnşallah temel atmasını gerçekleştireceğiz. Kastamonu’nun 25 yıldır bekleyen problemiydi ve ona da neşteri vurduk. 27 ayda da teslim edecekler.”

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV