banner38

banner39

banner46

banner47

10 Nisan 2020 Cuma

CHP Milletvekili Baltacı’dan Bakan Koca’ya çağrı Kastamonu'nun hastane ve doktor ihtiyacı acilen karşılanmalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’da sağlık alanındaki yaşanan sorunların temelinde yatan doktor yetersizliğini Meclis’te bir kez daha dile getirdi.

21 Şubat 2020 Cuma 11:15
 CHP Milletvekili Baltacı’dan Bakan Koca’ya çağrı  Kastamonu'nun hastane ve doktor  ihtiyacı acilen karşılanmalı
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’da sağlık alanındaki yaşanan sorunların temelinde yatan doktor yetersizliğini Meclis’te bir kez daha dile getirdi.

Kastamonuluların doktor açığı nedeniyle birçok branşta aylar sonrasına tedavi sırası alabildiğini, zamanında tedavi olması gereken hastaların ise cebindeki üç kuruşu sevk yollarında harcamak zorunda kaldığını belirten Milletvekili Baltacı, Sağlık Bakanlığı verilerine göre Kastamonu’dan ayda ortalama 2 bin 11, günde ise ortalama 67 hastanın il dışına sevk edildiğini söyledi.

AKP Karabük Milletvekili Niyazi Güneş’in geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansıyan açıklamalarının Kastamonuluların Kastamonu’da tedavi olamadıkları için başta Karabük ve Ankara olmak üzere başka şehirlere gitmek zorunda kaldıklarının en önemli ispatı olduğunu dile getiren Milletvekili Baltacı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Kastamonu'nun hastane ve doktor ihtiyacının acilen karşılanması çağrısında bulundu.

“DEĞER VERİLMEDİĞİNİN İTİRAFI”

Milletvekili Baltacı Meclis’te yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;  “Sağlık Bakanlığı verilerine göre Kastamonu'da ayda ortalama 2.011, günde ise ortalama 67 hasta il dışına sevk edilmektedir. Sevk edilen illerin başında da Karabük ve Ankara gelmektedir. Geçtiğimiz günlerde Karabük AKP Milletvekili Niyazi Güneş bir açıklama yapmış, Kastamonu'dan gelen hastalar nedeniyle Karabüklülerin mağdur olduğunu ve yeni bir hastane çalışması başlattıklarını kamuoyuyla paylaşmıştır. Bu açıklama, hastane ve doktor yetersizliği nedeniyle aylar sonrasına tedavi sırası alabilen, bu seçeneği tercih etmemesi hâlinde cebindeki 3 kuruşu sevk yollarında harcamaya mahkûm bırakılan Kastamonululara AKP'nin değer vermediğinin itirafıdır. Kastamonu kaderine terk edilemeyecek kadar değerlidir. Kastamonu'nun hastane ve doktor açığı acilen karşılanmalıdır.”
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV