Müzik indir

24 Eylül 2020 Perşembe

CHP MERKEZ İLÇE’NİN YENİ BAŞKANI AYDIN BÖBÜROĞLU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Merkez İlçe Başkalığı, delegelerin katılımıyla Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda Olağan Kongresi’ni yaptı. Seçime tek liste olarak giren Aydın Böbüroğlu, Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

20 Ocak 2020 Pazartesi 10:49
 CHP MERKEZ İLÇE’NİN YENİ BAŞKANI AYDIN BÖBÜROĞLU
 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Merkez İlçe Başkalığı, delegelerin katılımıyla Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda Olağan Kongresi’ni yaptı. Seçime tek liste olarak giren Aydın Böbüroğlu, Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Merkez İlçe Başkanı Dilek İlke Karabacak, açılış konuşmasını yaptı. Karabacak, “Bundan yaklaşık 15 gün önce ilçe başkan ve yönetim kurulunun istifası nedeniyle Genel Merkezimiz tarafından partimizi kongreye götürmekle görevlendirildik. O günden bu yana kongremizin ülkemizin koca çınarı, iktidar yolunda kararlı adımlarla yürüyen partimize yakışır bir şekilde gerçekleştirilmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. Bu kongre; Şerife Bacı’nın, Halime Çavuş’un, Kara Fatma’nın, Salih Reis’in, Kuva-i Milliyecilerin kongresidir. Bu kongre Mustafa Kemal’den aldığımız devrimci mücadele ruhu taşıyan Rıfat Ilgaz’ın, Nazım Hikmet’in, Hasan Tahsin’in, Uğur Mumcu’nun,  Bahriye Üçok’un kongresidir. Bu kongre Cumhuriyet kazanımlarına sonsuza dek sahip çıkacak olan Cumhuriyet Halk Partililerin kongresidir” dedi.

ERBİLGİN: KASTAMONU’NUN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERMELİYİZ

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin ise, geçtiğimiz gün Hakkın rahmetine kavuşan Rahşan Ecevit’e Allah’tan rahmet diledi. Erbilgin, “Demokrasi, ekmek, iş mücadelesinde kaybettiğimiz tüm değerlerimizi, ebediyete uğurladığımız partililerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Kongreler biçimsel bir uygulamayı yerine getirmenin ötesinde ileriye atılımı, eksikleri gidermeyi, iktidara odaklanmayı ifade ediyorsa anlamlıdır. Dayanışmayı, birlikte iş görmeyi, birlikte yürümeyi ifade ediyorsa anlamlıdır. İşte bu kongre, kongrelerimiz iktidara hazırlanmanın, birlikte kararlı adımlarla yürümenin kongreleridir. Hayırlı olsun. Bu vesileyle bugüne kadar partimize başkan ve yönetici olarak hizmet edenleri, sandık başında nöbet tutanları saygıyla selamlıyorum. Yeni seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum. Onlarla yan yana, omuz omuza birlikte emek vereceğimizi buradan ilan ediyorum. Kastamonu’da siyaset yapma biçimini, belediyelerin işleyiş biçimini, iktidar vekillerinin gözünü saraydan ayırmayan çaresizliğini, sivil toplum kuruluşlarının çekingen tutumunu, kadın ve gençlerin siyasete katılımını yeniden ayakları üzerine dikmek görevi ile karşı karşıyayız. Elbette kararlı bir muhalefet hattı inşa edeceğiz ancak tek başına sorun tespit eden, muhalefet eden bir yaklaşımla Kastamonu’nun ihtiyaçlarına cevap veremeyiz. Yereli yönetmenin hazırlıklarını, Türkiye’de iktidar olmanın hazırlıklarını yapmalıyız. Bakın Sayın Vidinlioğlu üsluba dile özen gösteren bir başkan ancak Kastamonu Belediyesi’ne yönetilemez durumda sokakta konuşulanlar sizlerin de kulağına geliyordur. Başkan yardımcılarından birisi istifa etti ya da ettirildi. Sanki belediye “çok başkanlık” sistemiyle yönetiliyor. Aslında yönetilemiyor. Bunu ben söylemiyorum. Sokak söylüyor, halk söylüyor. Neredeyse bir yıl dolacak personel yeri değiştirme dışında ne yapıldı. Yeniden personel yeri değiştirme toplantıları yapılıyor. Bir de borçlanma yetkisi alındı. Her gün alışveriş yaptığım esnaf “seçim kurulunun verdiği mazbata kimin elinde” diye bize dert yanıyor. Çünkü vatandaş öyle anlıyor, öyle algılıyor. Buradan Sayın Vidinlioğlu’na sesleniyorum halk seçim öncesi kuşe kağıda basılı 70 sayfalık o albenili seçim kitapçığının, ben ansiklopedi diyeyim gereğinin yapılmasını istiyor. Vardır yoktur bilemem iç çekişmelerinize belediyenin kurban edilmesini zinhar istemiyor. AKP ve MHP’nin bir elmanın iki yarısı olduğunu çokça söyledim. Dün bizim kibir diye tarif ettiğimiz Tahsin Babaş’ın reklam panolarını eleştirenler, aynı kibri aynı israfı tekrarlayarak hem de il başkanı olarak billboardları kendi resimleri ile donattılar. Şimdi buradan ne çıkar, belki mühürlenme tavizi, hikayesi çıkar ancak bu millete düşen hayırlı bir şey çıkmaz” diye konuştu.

“YOZLAŞMANIN FOTOĞRAFI”

“Bunlar kibre düşmüşler dedim ya kavga eden kayıkçının birisi Kastamonu’nun yüzde75’ini biz yönetiyoruz diyor” diyen Erbilgin, “Diğer kayıkçı olmaz yüzde 100’ü biz yönetiyoruz diyor. Kastamonu’yu bunlar, bu rantçılar yönetirken her gün onlarca genç iş için kapımızı çalıyor. Esnaf darda, üretme cesareti kırılmış çiftçi toprağı terk ediyor. Sanayici her gün küçülüyor. İşte yönetiyoruz dediğiniz tablo budur. AKP İl başkanı ve vekillerinin ise halka söyleyecekleri bir şey kalmamış Ankara’da ise kendi bakanları ile görüşemez durumdalar. Yurduntepe’ye kadar gelen bakan Kastamonu’ya inmeden geri döndü. Doğanyurt diyorum çıt yok. Daha önce söyledim sağır sultan duyuncaya kadar da tekrar edeceğim. Sizler çocuklarınız için daha iyi bir gelecek için boğazınızdan arttırıp emek verirken, bu şehrin gençleri iş aş peşindeyken, baba harçlığı almaya mahcup olurken onlar kendi çocukları için son 3 yıl içinde 5 kişinin özel kalem müdürlüğü gibi ‘istisnai memurluklar’ marifetiyle atama yapmışlar. Bunlar 3 hafta ile 10 hafta arasında bu pozisyonda çalıştırılıp başka kurumlara atanmış. Dilleri “Bize Ömer’ler, Hz. Ömer’ler lazım” diyenler. Müslümanlığın bütün ulvi değerlerini kullananların yaptıkları işte bu kendilerini, çocuklarını zengin etmek. Mal ve hizmet alımlarında ise açık ve şeffaf bir ihale yerine işleri kısımlara bölerek eşe dosta rant sağlamışlar. Size gelince bir lokma bir hırka diyenler aksırıncaya tıksırıncaya kadar yemişler. Belediye meclisine ilk seçildiklerinde çay parasını bile helal olmaz diye cebinden vermeye kalkanların uğradığı çürüme ve yozlaşmanın fotoğrafı işte bu. Daha önce siyasi şantaj dediğim MHP İl başkanının “İl başkanlarınıza, milletvekillerinize dikkat edin, kimlerle fotoğrafı var” şeklindeki ifadesi  için AKP’nin de tavır alması gerektiğini söylemiştim. Eğer ilkeli tavır alamaz iseniz siyasi şantaj gelir sizi bulur. Bugün gece yarısı Yeni Akit eliyle şöyle bir haber düştü ‘devletin kurumu olan Kastamonu Öğretmenevi'ni adeta kumarhaneye çevirdiği öğrenilen AK Parti Kastamonu milletvekili Hakkı Köylü, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü ve beraberindeki bir grup bürokrat tarafından kumar masasında yakalanınca, muhabirlerimize saldırdılar.’ Buradan tüm arkadaşlarımı uyarıyorum. Hakkı Köylü’nün öğretmenevi merakını dünya alem biliyor. Yeni bir şey değil.

SON BİR HAFTADA 117 YURTTAŞ PARTİMİZE KATILDI

Haberi yapan Yeni Akit ise çok manidar aman dikkat! Bunlar operasyoncudur. Bunlar havuz medyasıdır. Yoksa Binali Yıldırım’ın oğlunu koruyanların Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü’yü korumaması beklenemez. İsteseler ‘özel durumlarda kumar caizdir’ fetvası verirler konuyu kapatırlar. Eğer haber dedikleri Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘Hakkı Köylü, 17/25 Aralık sürecine ilişkin bana ‘Yüce Divan’a gidilmeli’ dedi’ şeklindeki açılamasından sonra geldiyse çadır karışık demektir. Ülkenin çivisi çıkmış demektir. Eğer adalet komisyonu başkanı yaptığı göreve inanıyorsa, il başkanı itibarına inanıyorsa çıkıp açıklama yapacaklardır. Esas gözümüzden kaçırmamamız gereken AKP vekillerinden Hakkı Köylü Adalet Komisyonu Başkanı, Metin Çelik Anayasa Komisyonu üyesiyken bu ülkede her gün kadınlar öldürülüyor. 22.02.2017 yılında muhaliflere yer açmak için açık cezaevlerinden ayrılma kolaylaştırıldı. 5 kez hücre cezası alan suç makinelerine bile bu imkan tanındı. Her gün hak hukuk adalet arayanların ahı işte bu vekillerinde üzerindedir. Bu istiklal şehri, bu cumhuriyet şehri, bu gazi şehir bu anlayışların ellerine terkedilemez. Kastamonu kaderine terkedilemez. Şimdi sizlerin öncülüğünde bu şehri kalkındırma zamanıdır. Kongremiz sokak sokak, mahalle mahalle, köy köy yenileneceğimiz günlerin habercisidir. Bunu hep birlikte başaracağız, başarmak zorundayız. Sadece son bir haftada 117 yurttaş partimize katıldı. Kadın ve gençlik kollarımız güçlü bir atılımın eşiğinde, az laf çok iş zamanı başlıyor. Partimiz millet ittifakı ile birlikte iktidarın eşiğinde, dayanışma, yardımlaşma adımlarının daha büyük atıldığı bir süreç başlıyor” ifadelerini kullandı.

BALTACI: YANDAŞLIĞIN SONU OLMAZ

CHP Milletvekili Hasan Baltacı, da şunları belirtti: “Mevcut rejimin, yani tek adam rejiminin ve iktidarın ilelebet var olacağını savunan ve bunun için tarihi yeniden yazmaya çalışanlara birkaç sözüm olacak. Hem partimizin hem de ülkemizin temelleri o kongrede atılmıştır.  Saray rejiminin savaştan savaşa sürüklediği bir ülkenin, işgal altındaki topraklarında, cumhuriyetin ve bağımsızlığın tohumları o gün atıldı. Ardından egemenliğimizin teminatı büyük millet meclisi kuruldu. Bugün de ‘egemenlik kayıtsız şartsız şahsımındır’ diyen tek adam rejimine karşı da aynı kararlılıkla mücadeleye devam ediyoruz. Kastamonu’nun da ülkenin de derdi ile dertlenen biziz. Çünkü sorunun kaynağı olanlar, sorunu çözemezler. Türkiye’deki işsiz rakamı 95 ülkenin nüfusunu geçmiş, Kastamonu’da kayıtlı iş arayan sayısı 2 yılda 10 binden 20 bine çıkmış, İktidarın derdi bile değil. Esentepe Toki’de bine yakın insanımız, sokak lambaları yanmadığı için karanlığa gömülmüş durumunda. Türkiye genelinde ise, 4 milyon kişi elektrik borcunu 800 bin kişi doğalgaz borcunu ödeyememiş durumda. İktidar bu karanlığı görür mü? Cebrail, İsfendiyar  ve Kırkçeşme Mahallelerinde, sağlık ocağı bile olmadığını, Hastaneye ulaşmak için şehrin bir ucundan bir ucuna 1 saatte gidildiğini, Hekim eksikliğinden kaynaklı olarak randevuların günler ve bazen aylar sonrasına verildiğini, Bizden başka söyleyen çıkar mı? Memleketin bütün fabrikalarını satıp, gözünü şeker fabrikasına diken, ‘Kastamonu Şeker Fabrikası satılacak dönüşü yok’ deyip de, şimdi, fabrikaya eleman alınacakken kendi partililerini doldurmaya çalışanları unutur muyuz? Unutmayız! Bakanı başka, milletvekili başka türlü cevap verenler, Kastamonu’yu yönetebilirler mi? Hem iktidardan pay almaya, hem muhalefetten rol kapmaya çalışan, hem de Kastamonu’nun rantına çökmek isteyen, fırsatçı ve uyanıkların siyasetine, bu memleket inanır mı? İnanmaz! Mehmet Eşref Mutlu, Cide Belediye Başkanı seçilmese idi, Cide belediye tesislerinde 30 bin liralık balık yenildiğini öğrenemezdik. Özgür basını susturup, sessiz bırakırsan, yandaş basının operasyonuna maruz kalıp, okeye dönerken yakalananlar şunu bilmelidir, yandaşlığın sonu olmaz.”

BÖBÜROĞLU: KARARLI ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ

Kendisini tanıtarak konuşmasına başlayan Merkez İlçe Başkanı Aydın Böbüroğlu ise, “1986 Kastamonu doğumluyum. Azdavay eski belediye başkanı Emrullah Tamer’in torunu, Halkçı Parti eski ilçe başkanı Eyüp Böbüroğlu’nun oğluyum. İlk ve ortaokulu Azdavay’da okudum. 2004 yılında ise Kuzeykent Lisesi’nden mezun oldum. Kocaeli Üniversitesi’nde yerel yönetim, Anadolu Üniversitesi’nde ise kamu yönetimini bitirerek lisans öğrenimimi tamamladım. Evli ve 1 kız çocuğu babasıyım. 10 yıla yakın süredir ilaç firma temsilcisi olarak görev yapmaktayım. Bugün güçler ayrılığı ilkesi ortadan kaldırılmış, parlamenter sistem çalışamaz hale getirilmiştir. Cumhuriyetin temel değerleri yok edilmiş, özgürlükler kısıtlanmış akademisyenler, gazeteciler, yazarlar, öğrenciler cezaevlerine konulmuş, korku imparatorluğu kurulmuştur. Ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü koşullarda hep gençliğe görev gösteren, ‘bütün umudum gençliktedir’ diyen, Mustafa Kemal’in izinde yürüyen, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin genç ve dinamik neferleri olarak diyoruz ki; Kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasete daha fazla etkin kılmak, içe dönük değil, dışa dönük ve güçlü bir örgütü inşa etmek, partimizi önce Kastamonu’da sonra Türkiye’de iktidara taşımak için adayız. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için; üye iletişim bilgilerini güncel tutacağız, üyelerimizle sürekli iletişim içinde kalacağız. Köylerde sürekli ve sonuç odaklı çalışacağız. Parti içi eğitime önem vereceğiz. Bu zamana kadar bize yol göstermiş, örnek olmuş siyasi büyüklerimizin fikirlerinden faydalanarak, ülkemizin içinde bulunduğu bu gidişe bir dur diyeceğiz. Bu kenti nasıl yöneteceğimizi, ulaşabildiğimiz herkese anlatacağız. Çünkü nasıl bir kentte yaşamak istiyorsak, aslında öyle bir ülkede yaşamak istiyoruz. Türkiye genelinde 11 büyükşehri alarak; büyük başarı sağladığımız yerel seçimlerden sonra, iktidara yürüdüğümüz bugün de; Görevimiz hep birlikte partimize güç katmaktır. Partimiz Türkiye’yi yönetmeye hazırdır. Kastamonu İlçe Örgütü bu bilinçle, toplumun tamamını kucaklayacak, tüm gelişmelere açık olacaktır. Ülkemizin her alanda yeniden inşası, partimiz açısından tarihi bir görevdir. Demokrasiye, laikliğe, insan haklarına, barışa ve özgürlüğe olan inancımızla mücadelemizi önce Kastamonu’da, ardından tüm Türkiye'de büyütmeye hazırım, hazırız! Bu yolda kararlı adımlarla yürüyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Tuğçe Yerdelen

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV