CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı YOLUN YAPILMASI İÇİN DAHA KAÇ CAN VERECEĞİZ?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu-Daday karayolu Çiğil Köyü mevkisinde bir otomobilin çarptığı 39 yaşındaki Naciye Kulaoğlu’nun hayatını kaybetmesinin ardından “Daday yolunun yapılması için daha kaç can vereceğiz?” diye sordu.

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı  YOLUN YAPILMASI İÇİN  DAHA KAÇ CAN VERECEĞİZ?

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu-Daday karayolu Çiğil Köyü mevkisinde bir otomobilin çarptığı 39 yaşındaki Naciye Kulaoğlu’nun hayatını kaybetmesinin ardından Daday yolunun yapılması için daha kaç can vereceğiz?” diye sordu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Milletvekili Baltacı, “Her yıl onlarca vatandaşımızın hayatına mal olan Kastamonu-Daday yolu geçtiğimiz gün de iki çocuk annesi hemşerimiz Naciye Kulaoğlu’nu aramızdan aldı. Birkaç ay önce yolda çalışmaların başladığı müjdelenmişti. Yolun yapımı için verilen ihale oluru tasarruf tedbirleri gerekçe gösterilerek iptal edildi. Can güvenliğinin tasarrufu olmaz. Daday yolu bir an önce yapılmalıdır” dedi.

“İPTAL EDİLMESİ ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Milletvekili Hasan Baltacı, yazılı olarak yaptığı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: “Her yıl onlarca vatandaşımızın hayatına mal olan Kastamonu-Daday Karayolu geçtiğimiz günlerde iki çocuk annesi hemşerimiz Naciye Kulaoğlu’nu da aramızdan aldı. Kulaoğlu’na Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Hatırlanacağı gibi söz konusu yolda art arda meydana gelen trafik kazaları başta Dadaylı hemşerilerimiz olmak üzere tüm Kastamonululara ‘artık yeter’ dedirtmiş, Karayolları Bölge Müdürlüğü nezdinde bulunulan girişimler sonucu somut adım atılması sağlanmıştı. Karayolları Bölge Müdürlüğü söz konusu yolda çalışma başlatmış, yolun tamamımın yapılması için Genel Müdürlükle görüşüp ihale oluru almıştı. Kastamonu’nun 20 yıldır yapılmasını beklediği Kastamonu-Daday Karayolu’nun ihale olurunun pandemi ve tasarruf tedbirleri gerekçe gösterilerek iptal edildiğini üzüntü ve şaşkınlık içinde öğrenmiş bulunuyorum.

17 yılda 2 trilyon 150 milyar dolar vergi toplayıp bizleri geçmediğimiz köprüye, girmediğimiz tünele, uçmadığımız havalimanına, yatmadığımız hastaneye para ödemek zorunda bırakan Saray rejimi ve AKP iktidarının, söz konusu rakamların belki de on binde biri harcanarak yapılabilecek 24 kilometrelik Kastamonu –Daday Karayolunun ihalesini kaynak olmadığı gerekçesiyle iptal etmesi asla kabul edilemez. Bu karar AKP’nin adaletinin de kalkınmasının da kendisine olduğunun açık kanıtı, Kastamonu’ya, Daday’a ihanetin adıdır.  

Her açıklamalarında Kastamonu’yu uçurduklarını söyleyenler unutmamalıdır ki can güvenliğinin tasarrufu olmaz. Verdikleri sözleri tutmayanlar bilmeli ki bir gün o yolda kendileri ve yakınlarının da canı yanabilir. Dadaylı hemşerilerimiz bu yolun yapılması için yeterince can vermiştir. Yolun yapılması için başka canların yitip gitmesini gerek yoktur. İki sözlerinden biri ‘yol yaptık’ olanlar dönüp Daday’a, Dadaylı hemşerilerimizin feryadına kulak vermeli, siyaseti insan canından öte tutma gafletinden bir an önce kurtulmalıdır. Hiç kimse böyle bir vebalin altından kalkamaz. Bu yanlış karardan dönülmesi, Daday yolunun biran önce yapılması için üzerime düşeni yapacağımın Kastamonu kamuoyu tarafından bilinmesini istiyor, saygılarımı sunuyorum.” (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2020, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER