banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Şubat 2019 Pazar

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı MAĞDURİYETİ ÖNLEMELİYİZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı Taşköprü’yü ziyaret etti.

09 Ağustos 2018 Perşembe 09:26
 CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı  MAĞDURİYETİ ÖNLEMELİYİZ
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı Taşköprü’yü ziyaret etti.

Taşköprü İlçe Başkanı Ahmet Kesim ve yönetimiyle ilçe başkanlığında toplantı yapıp seçimler ve parti gündemiyle ilgili değerlendirmede bulunan Milletvekili Hasan Baltacı daha sonra ilçedeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Taşköprülüler özellikle doğalgaz ve Taşköprü’nün simgesi sarımsakla ilgili Milletvekili Baltacı’ya sorunlarını iletti.

“DOĞALGAZ BORU HATTININ

KAMULAŞTIRMASI HIZLANDIRILMALI”

Milletvekili Hasan Baltacı ziyaret sonunda hem doğalgaz, hem de sarımsakla ilgili şu açıklamalarda bulundu; “Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Taşköprü’de bir tören düzenlendi ve Taşköprü’nün doğalgaza kavuştuğu açıklandı. Aynı törende yılsonuna kadar Taşköprü’nün tam anlamıyla doğalgaz kullanımına geçeceği duyuruldu. Bu açıklamalar Taşköprülü hemşehrilerimiz de büyük bir beklentiyi de beraberinde getirdi. O günden bu yana TIR’larla, taşıma sistemiyle Taşköprü doğalgazı kullanıyor. Çok sayıda Taşköprülü hemşehrimiz yaklaşan kış öncesi evlerinin doğalgaz dönüşümünü gerçekleştirmiş. Bu nedenle birçok hemşehrimiz kömür alımını henüz yapmamış. Geçen yıl tonu 900 TL’lerde seyir eden kömürün bu yıl tonunun bin 500 TL’ye yükselmesi, doğalgaz dönüşümü için ikametlerine yatırım yapan hemşehrilerimizi çok zor durumda bırakmış. Taşköprü’nün doğalgazda taşıma sisteminden bir an önce kurtarılması, bu kış tam anlamıyla doğalgaza geçmesi elzemdir. Bu konuyla ilgili yaptığımız temaslarda Kastamonu ile Taşköprü arasına yapılacak olan BOTAŞ yüksek basınç hattı için kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini öğrendik. Kamulaştırmanın hızlandırılması sağlanmalı ve Taşköprülü hemşehrilerimizin mağdur olmasını önlemeliyiz.

“HASTALIKLARLA MÜCADELEDE

ÇOK DAHA ETKİN OLUNMALIYDI”

Taşköprülü çiftçimiz bu yıl hastalık nedeniyle sarımsak hasadına erken başlamak zorunda kaldı. Geçtiğimiz yıl 30-35 bin ton civarında olan rekolte de bu yıl 20-25 bin tona kadar geriledi. Tarım teşkilatımız özellikle Kastamonu için stratejik olarak kabul edilen tarım ürünlerinde karşılaşılan hastalıklarla mücadelede çok daha etkin olmalıydı. Maliyetlerin geçen yıla göre iki katına çıktığı, ekonomik göstergelerin tüm yurttaşların belini büktüğü bu zor dönemde çiftçimize ‘rekolte düşük olduğu için sarımsak fiyatı artacak’ algısının aşılanmaya çalışılması da üzücüdür. Taşköprü sarımsağının bu pencereden bakıldığı müddetçe ithalatla mücadele etmesi mümkün değildir.” (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV