banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
23 Mayıs 2019 Perşembe

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı KASTAMONU ACİL OLARAK DOĞAL AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 13 Eylül’de meydana gelen dolu afetinde evleri ve tarladaki ürünleri zarar gören çiftçilerin seslerini duyurmak için düzenledikleri açık hava toplantısına katıldı.

17 Eylül 2018 Pazartesi 10:13
CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı KASTAMONU ACİL OLARAK DOĞAL AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ
 

 

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 13 Eylül’de meydana gelen dolu afetinde evleri ve tarladaki ürünleri zarar gören çiftçilerin seslerini duyurmak için düzenledikleri açık hava toplantısına katıldı. 

Milletvekili Hasan Baltacı; Eşen, Emir, Hasköy, Hatip, Kayalı ile civar köylerde tarım üretimi yapan ve dolu felaketinde önümüzdeki 2.5 aylık hasadını kaybeden çiftçilerle uzun süre sohbet edip taleplerini dinledi.

Toplantıda yer alan Kastamonu Ziraat Odası Başkanı aynı zamanda AK Parti İl Genel Meclis Üyesi olan Mehmet Butur’u sert sözlerle uyaran Baltacı, acil olarak Kastamonu’nun Doğal Afet Bölgesi ilan edilmesi gerektiğini bir kez daha vurguladı. 

“ÇİFTÇİNİN ZARARINI KARŞILAMAK ZORUNDALAR”

Zarar gören tarım arazileri ve seralarda da incelemelerde bulunan Milletvekili Hasan Baltacı çiftçilerin düzenlediği açık hava toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bir kararnameyle damadını Hazine’nin başına atayanlar pekala çiftçilerimiz içinde kanun çıkartabilir, çıkartmalıdır. Biz çiftçimizin mağduriyetinin giderilmesi için elimizden geleni yapacağız. Ancak bizim verdiğimiz her kanun teklifi düşman ülkenin milletvekiliymişiz gibi kabul edilmiyor. Mesele sizin kendi mücadeleniz. Ziraat Odası’nı da sıkıştıracaksınız, valiliği de sıkıştıracaksınız, AFAD’ı da sıkıştıracaksınız. Tekrar ediyorum. Bu ülkede 400 milyon dolara uçak alanlar, Varlık Fonu’nun başına kendini atayanlar çiftçinin zararını da karşılamak zorundalar. Etkili bir mücadeleye ihtiyaç var. Siz birlikte olduğunuz sürece biz sizle birlikte mücadele etmeye hazırız. Sigortası olsun ya da olmasın ekmiş biçmiş tüm çiftçilerimizin zararlarının giderilmesi talebimizi en yüksek sesle dile getireceğiz. Biz siyasi bir partiyiz ve siz siyaset yapıyor diye düşünebilirsiniz. Evet siyaset tamda bunun için yapılabilir. 2016 yılında çiftçinin zararını gidermedilerse, 184 bin TL’lik zarar için bin TL verdilerse bu senede vermezler. 2016’da direndiniz, 2018’de bir daha direnebilirsiniz ama bir daha da direnemezsiniz.


“MAĞDUR ÇİFTÇİLERİMİZİN 
TALEPLERİ BİZİM TALEPLERİMİZDİR”


Mağdur çiftçilerimizin haklı talepleri, bizimde taleplerimizdir. Kastamonu acilen Doğal Afet Bölgesi ilan edilmelidir. Dolu ve sel afeti nedeniyle mağdur olan üreticinin, sigortası olup olmadığına bakılmaksızın tüm zararı devlet tarafından karşılanmalıdır. Çiftçilerimizin banka ve kooperatiflere olan kredi borçları ertelenmeli, vadeleri uzatılmalı, faizleri silinmelidir. Hasar Tespit Komisyonu’nda tüm partilerin temsilcileri yer almalı, hasar tespit raporları ivedilikle hazırlanmalıdır. Bu taleplerimizi valilik diyorsanız valiliğe, tarım müdürlüğü diyorsanız tarım müdürlüğüne nere ye istiyorsanız birlikte gidelim iletelim.  


“ZİRAAT ODASI İSENİZ İKTİDARI 
DEĞİL, ÇİFTÇİYİ KORUYACAKSINIZ”

Ziraat Odası iseniz iktidarı değil, çiftçiyi koruyacaksınız! Buraya yetkili gelmesi gerekiyorsa, gelecek. Asil olan millettir. Milletin ayağına gitmekten kimse yüksünmeyecek.”
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV