CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı iki bakana İNEBOLU YOLU VE KIRIK BARAJI’NI SORDU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, çalışmaların durma noktasına geldiği iki önemli projenin akıbetiyle ilgili bakanlara soru önergesi verdi.

 CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı iki bakana  İNEBOLU YOLU VE  KIRIK BARAJI’NI SORDU
banner72

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, çalışmaların durma noktasına geldiği iki önemli projenin akıbetiyle ilgili bakanlara soru önergesi verdi.

Milletvekili Hasan Baltacı, İnebolu Yolu projesi hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’a, Kırık Barajı projesi hakkında ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sorular yöneltti.

Baltacı, her iki soru önergesinde de projelere ayrılan maddi kaynağın yetersiz olmasına ve projelerin zamanında tamamlanması için ek ödenek gönderilip gönderilmeyeceğine dikkat çekti.

İNEBOLU YOLU PROJESİ HAKKINDA 5 SORU

İhalesi 18 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen İnebolu Yolu Projesi ile ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın cevaplaması istemiyle TBMM’ye 5 soruluk bir önerge veren Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu - İnebolu Yolu Projesi’nde fiziki gerçekleşmenin yüzde kaç olduğunu, ihale şartnamesi gereği 18 Aralık 2022 tarihinde tamamlanması gereken Kastamonu – İnebolu Yolu Projesi’nin ön görülen tarihte hizmete girebilmesi için gerek 2018, gerekse 2019 yıllarında ayrılan ödeneklerin yetersiz olmasının sebebini, Kastamonu – İnebolu Yolu Projesi için ek ödenek tahsis edilip edilmeyeceğini, yeterli ödenek tahsis edilmediği için tamamlanması zaman alacak olan Kastamonu – İnebolu Yolu Projesi’nin tasfiye edilmesinin söz konusu olup olmayacağını ve Kastamonu – İnebolu Yolu Projesi’nin yapımını gerçekleştiren Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Kastamonu’da ve Türkiye genelinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan aldığı toplam ihale sayısı ile bu ihalelerin muhammen bedelleri toplamının kaç Türk lirası olduğunu Bakan Turan’dancevaplamasını istedi.

BAKAN PAKDEMİRLİ’YE KIRIK BARAJI PROJESİNİ HATIRLATTI

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye ise Taşköprü’ye kadar olan 73 bin 690 dekarlık bölgenin zirai su ihtiyacını ayrıca şehir merkezi ve çevresinin yıllık yaklaşık 14 milyon metreküp içme suyu ihtiyacını karşılaması amacıyla DSİ Genel Müdürlüğü’nce Kastamonu’da yapımına başlanan Kırık Barajı projesini hatırlatan bir soru önergesi verdi.

Önergesinde projenin hedeflenen sürede tamamlanması için ek ödenek ayrılması ve projenin tasarruf tedbirleri dışında tutularak bir an önce bitirilmesinin bölge halkının beklentisi olduğuna dikkat çeken Milletvekili Baltacı,  Bakan Pakdemirli’ye Kırık Barajı projesinin hedeflenen sürede bitirilip bitirilemeyeceğini, baraj inşaatındaki iş yavaşlamasının ödenek yetersizliği ile ilgisi olup olmadığını, çalışmaların hızlanması ve projenin hedeflenen sürede tamamlanabilmesi için ek ödenek tahsis edilip edilmeyeceğini sordu. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER