banner29
27 Mart 2019 Çarşamba

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı HANÖNÜ’NÜN HAKKI DEVLET HASTANESİDİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 17’nci ilçe ziyaretini Hanönü’ye gerçekleştirdi.

10 Ağustos 2018 Cuma 09:34
CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı  HANÖNÜ’NÜN HAKKI  DEVLET HASTANESİDİR


 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 17’nci ilçe ziyaretini Hanönü’ye gerçekleştirdi.

Hanönü ilçe yönetimiyle toplantı yapıp hem seçim, hem de parti ve ülke gündemine ilişkin fikir alışverişinde bulunan Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu İl Sekreteri Mehmet Sezer, CHP Kastamonu Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Reyhan Alemdar, CHP Hanönü İlçe Başkanı Çetin Metin Karakoç ve CHP Hanönü Belediye Meclis Üyesi Melahat Hasgül ile birlikte Hanönü Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı ve Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar’ı ziyaret etti. Milletvekili Baltacı daha sonra esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelip ilçenin sorunlarını dinledi.

Hanönülüler Milletvekili Hasan Baltacı’dan özellikle ilçedeki sağlık hizmetlerinin Devlet Hastanesi çatısı altında sunulması için talepte bulundu. Hanönü de ağır ve tehlikeli iş kolunda çalışan işçi sayısının binin üzerinde olduğunu belirten Hanönülüler, Hanönü de Devlet Hastanesi olmasının da yasal olarak hakları olduğuna dikkat çekti.

“HANÖNÜ’NÜN HAKKI DEVLET HASTANESİDİR”

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, “Hanönü de sağlık hizmetleri 29 Nolu Hanönü Aile Sağlığı Merkezi ve Hanönü Toplum Sağlığı Merkezi’nce yürütülüyor. Bugün Hanönü de tehlikeli ve ağır iş kolunda çalışan, ilçede yapımı devam eden maden ocağı ve fabrika inşaatlarında ekmek parasını kazanan işçi sayısı ilçe dışından gelenlerle birlikte bine yakındır. Trafik kazaları başta olmak üzere iş kolundan kaynaklanan ağır yaralanmalar durumunda Hanönü’nde ki hemşehrilerimiz Taşköprü ve Kastamonu’ya sevk olma zorunluluğuyla karşı karşıya kalmaktadır. Aile Sağlığı Merkezi bu gibi durumlarda yetersiz kalmaktadır. Merkezin acilen hastane statüsünde hizmet veren bir yapıya dönüştürülmesi gerekmektedir. Hanönü’nün hakkı devlet hastanesidir. Bu konuda biz sorumluluktan kaçınmayacağız. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
(Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV