banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
18 Ekim 2019 Cuma

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı HAK YERİNİ BULMUŞTUR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 23 Haziran İstanbul seçimleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. ‘Hak yerini bulmuştur’ diyen Baltacı, “23 Haziran seçimleri dolayısıyla tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. İstanbul seçmenine teşekkür ediyorum. İstanbul’da yaşayan Kastamonulu hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

25 Haziran 2019 Salı 10:39
 CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı  HAK YERİNİ BULMUŞTUR
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 23 Haziran İstanbul seçimleri ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. ‘Hak yerini bulmuştur’ diyen Baltacı, “23 Haziran seçimleri dolayısıyla tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. İstanbul seçmenine teşekkür ediyorum. İstanbul’da yaşayan Kastamonulu hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

“KASTAMONULULARIN VİCDANINA GÜVENDİĞİMİ SÖYLEDİM”

Uzun süredir İstanbul’da olduğuna değinen Hasan Baltacı şu ifadeleri kullandı; “Uzun süredir İstanbul’da 23 Haziran seçimleri için çalışmalar yürütüyorduk. Ben de Fatih ilçesinden sorumlu olmama rağmen İstanbul’un 39 ilçesinde hemşehrilerimle buluşmaya, yüzleşmeye, dertlerini dinlemeye gayret ettim. İstanbul’da Kastamonulular çok önemli bir yer tutuyor. Hem nüfus anlamında hem de iş hayatında, akademide, esnaf çevrelerinde önemli bir konumda bulunuyorlar. Bu enerjiyi, bu potansiyeli yakından görmekten mutlu oldum. Bu süre içerisinde ben Kastamonuluların vicdanına güvendiğimi söyledim. Hak yerini bulacaksa Kastamonulular olarak üzerimize düşen görevi yapmamız gerekiyor demiştim.

“HAK YERİNİ BULMUŞTUR”

Seçim sonuçları bize şunu göstermiştir. Hak yerini bulmuştur. Kastamonuluların bu konudaki payı çok büyüktür. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da İstanbul’da hemşehrilerimizin iş dünyasında ve bürokraside daha iyi yerlere gelebilmesi için üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız.

“AKP ŞAPKASINI ÖNÜNE KOYUP DÜŞÜNMELİDİR”

İstanbul seçimi bize şunu göstermiştir. Seçmenin iradesini yok saymak, seçmenle zıtlaşmak, sokakla inatlaşmanın kimseye faydası yoktur. Türkiye 31 Mart’tan 23 Haziran’a kadar olağanüstü bir enerji ve olağanüstü bir ekonomik kayba uğramıştır. 23 Haziran seçimleriyle yeni bir sayfa açılacaktır. Bundan sonra bize düşen görev, başta siyasetçiler olmak üzere yapay ayrışmalardan, kutuplaşmalardan uzaklaşarak, kimlik siyasetini reddederek, Türkiye’nin gerçek sorunlarını tekrar düşünmek ve bunlar üzerinde çözüm üretmek gerekiyor. Türkiye’nin sorunları ağırdır. Ekonomik krizden dış politikaya kadar bir çok ağır sorunla yüzleşiyoruz. Günlük hayatımızdaki sorunlardan tutun da adalet krizine kadar çözmemiz gereken bir çok mesele var. Bunların çözümü için hepimiz gayret edeceğiz. Türkiye’nin önüne yeni bir sayfa açılmıştır. Türkiye halen demokrasiden yanadır. Türkiye halen sandıktan yanadır. Türkiye halen barıştan, huzurdan ve güvenden yanadır. Bunu net görmek gerekiyor. İktidara da şunu söylemek istiyorum. AKP şapkasını önüne koyup düşünmelidir. Önümüzdeki süreçte doğru politikalar üretilmelidir. İktidarıyla, muhalefetiyle, İstanbul’uyla, Türkiye’nin önüne açılan yeni bir sayfayı heba etmemek gerekiyor. Daha pozitif bir dil kullanarak, ayrışmadan uzak, nefretten, kinden, öfkeden uzak bir siyaset izlemek gerektiğini düşünüyorum. Bunun adresi de Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Katkı sunacak herkese bu kapı açıktır. İnşallah bundan sonra her şey güzel olacak ve Türkiye hak ettiği yere gelecektir.”

“TÜRKİYE KAZANDI”

Öte yandan CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından ilk değerlendirmeyi sosyal medya hesabı üzerinden yaptı.

Milletvekili Baltacı, yaptığı açıklamada, “23 Haziran'da her şey çok güzel olacak demiştik! Adalet diyen, barış diyen, kardeşlik diyen, birlikte yaşamak istiyoruz diyen 16 milyon İstanbullu kazandı, Türkiye kazandı” dedi.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV