CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı Atatürk’ün aydınlanma için attığı tüm adımları bilerek ZAFERE ULAŞTIRMALIYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) 30 Ağustos Zafer Bayramı için ortak tören düzenledi.

 CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı Atatürk’ün aydınlanma için attığı tüm adımları bilerek  ZAFERE ULAŞTIRMALIYIZ
banner72Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) 30 Ağustos Zafer Bayramı için ortak tören düzenledi.

Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, çelenk sunulmasıyla devam etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın öneminden söz eden CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Başta Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bundan 97 yıl önce Baş Komutanlık Meydan Muhaberesinde  zaferle sonuçlandı. 30 Ağustos Türkiye için mücadelenin sonunu değil, yeni bir aşamaya gelişimi ifade etmektedir.  O mücadele ekonomi, sosyal hayat ile hayatın tüm alanındaki mücadeledir. Milletimizin mücadeledeki pusulası büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimleridir. 7 düvele karşı tama ve can pahasına atalarımızla kazanılan vatan, Atatürk önderliğinde medeniyet mücadelesine girilmiştir. Kalbinde vatan aşkı, ruhunda çağdaş medeniyet seviyesine çıkma kararlılığı Türkiye Cumhuriyet’inin değerlerinde yatmaktadır. Biz onurlu mirasın sorumluluğu biliyoruz. Hiç durmadan yürüyoruz. Cumhuriyet’imizin  değerlerinin vazgeçilmez olduğunu tekrarlıyor, Atatürk’ün önderliğinde tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, ise şunları belirtti: “97 yıl önce savaş meydanında kazanılan zaferle ilgili Mustafa Kemal Atatürk, ‘Savaş meydanlarında kazanılan zaferler, iktisadi zaferlerle taçlandırılmazsa bir müddet sonra sönüp gidecektir’ Demişti. 97 yıldır bu zaferi demokrasiyle buluşturma mücadelesi veren bizler,  bugün Cumhuriyet devrimin ve aydınlanmasının kesintiye uğradığı süreçte, Atatürk’ün aydınlanma için attığı tüm adımları bilerek zafere ulaştırmalıyız. Eğer cumhuriyet bugün demokrasiyle buluşmazsa, atalarımızın 30 Ağustos’taki zaferini bir müddet sonra kayıp edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisinin kadınları ve gençleri, bu ülkenin kadınları ve gençleri şunu bilmek zorunda; çağını kavramış bir ideolojiye sahip kadınlar ve gençlerin sayesinde cumhuriyet, demokrasiyle taçlandırılacağı yere muhakkak ulaşacaktır.”

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER