CHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar Kastamonulu hemşehrilerimiz yanlışı düzeltecek

CHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri üzerine bir değerlendirme yaptı.

 CHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar  Kastamonulu hemşehrilerimiz yanlışı düzeltecek
banner72

 

CHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, 23 Haziran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri üzerine bir değerlendirme yaptı.

“Kastamonu halkı bu ülkenin tarihinde çok önemli roller üstlenmiştir” diyen Alemdaroğlu,
Özellikle Kurtuluş Savaşında Kastamonu halkının ortaya koyduğu destansı mücadelenin ansiklopedilere sığmayacak kadar büyük ve değerli olduğunu belirtti.
Alemdaroğlu’nun açıklaması şöyle: “Türkiye Cumhuriyetinin temellerinde Kastamonu halkının alın teri, emeği ve kanı vardır. Şehitleri, gazileri, kadını ve erkeği ile buram buram tarih kokan Kastamonumuz ne zaman kendisine bir görev düşse gönül rızası ile koşa koşa gidip yerine getirmiştir.
“KASTAMONULU 1 MİLYON 38 BİN 716 KİŞİ VAR”

2014 yılı TUİK verilerine göre nüfus cüzdanının il hanesinde ‘Kastamonu’ yazan 1 milyon 38 bin 716 kişi var. Kastamonu nüfusuna kayıtlı Kastamonuluların sadece yüzde 30’u Kastamonu’da yaşıyor ve geri kalan yüzde 70 Türkiye’mizin 80 vilayetine dağılmış vaziyette.
İstanbul ilimizde Kastamonu nüfusuna kayıtlı 553 bin 612 kişi var. Birde İstanbul şehrinde doğup nüfus kütüğü orada olanlar ve kütüğünü İstanbul’a taşıyanları düşündüğümüzde bu sayının bir hayli fazla olduğu ortaya çıkmaktadır. İstanbul’da Sivas ilimizden sonra en fazla nüfusa sahip il Kastamonu’dur.
“ÜLKEMİZ ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR”

Bu verileri neden verdik? Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu süreçte ülkemizin 100 yıllık demokrasi kazancı yavaş yavaş elinden alınmaya çalışılmaktadır. Ülkemiz vatandaşlarımızın karar verdiği değil, tek kişinin karar verip uyguladığı bir sürece doğru sürüklenmektedir. İstanbul’umuzda vatandaşımızın seçme hakkını kullanarak Büyükşehir belediye başkanlığına uygun gördüğü Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığı hukuksal süreç zorlanarak ve karar vericiler etki altında bırakılarak elinden alınmıştır. 31 Mart 2019 tarihinde hangi partiye oy vermiş olursa olsun diğer vatandaşlarımız gibi Kastamonulu hemşehrilerimizinde oyu çöpe atılmış, ortaya koyduğu irade yok sayılmıştır. Lütfen herkes bir düşünsün! Herkesin şu ince ayrıntıyı görmesini istiyoruz. Çocuğunuz yıllarca emek vermiş, liseyi bitirmiş. Rızkınızdan ve boğazınızdan keserek onu dershanelere göndermişsiniz ve çocuğunuz üniversite sınavına girmiş. Girdiği bu sınavı başarı ile kazanmış ve okuyacağı üniversiteye kaydı yaptırmış. Üniversiteye başladığı 18. günde size diyorlar ki; Sınava giren sınav gözlemcilerinden bir tanesi öğretmen değil, bilgisayar mühendisi imiş. O yüzden sınavı iptal ediyoruz.
Şimdi vicdanınızı önünüze alarak düşünün.
- Sınav sistemine benim bir müdahalem var mı?
- Sınav tarihini ben mi tespit ettim?
- Sınav yapılacak okulları ben mi seçtim?
- Sınavın iptal edilmesine sebep olarak gösterdiğiniz gözlemcileri ben mi seçtim?
Doğal olarak sizin ve karşınızdaki muhatabınızın vereceği cevap ‘Hayır’ olmalı.
“ONLARIN FERASETLERİNE GÜVENİYORUZ”
İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde aynı oyun oynanmıştır. 17 yıldır ülkeyi yönetenlerin atadığı karar vericilerin seçtiği, hiçbir siyasi partinin sandık başkan ve yardımcılarının seçimlerinde müdahalesi söz konusu olmadığı; Yani sandık başkan ve yardımcılarını sistemin başında olanlar seçerken ‘Seçtiğimiz sandık kurullarında yasaya aykırı kişiler seçmişiz. O yüzden seçimi iptal ediyoruz’ diyorlar.
Ülkemiz demokrasisinin geleceği açısından daha vahim olanı ise aynı sandık kurullarının görev yaptığı ve aynı zarfın içine konulan 4 oydan 3’ünün geçerli sayılıp, birinin geçersiz sayılması idi. Sistemin yöneticileri ve karar verici görevlerde bulunanlar ‘Ülkemizdeki seçimlerin çok güvenilir olduğunu’ iddia ediyorlardı. Şimdi İstanbul’da yaşayan Kastamonulu hemşehrilerimizin oynanan bu oyunu göreceklerinden eminiz. Onların ferasetlerine güveniyoruz. Hangi partiye oy verirse versin, ortaya konulan adaletsizlik zulüm noktasına geldi ise ülkemiz insanı parti farkı gözetmeksizin bu duruma müdahale edecektir.

İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri artık CHP’nin ya da Ekrem İmamoğlu’nun seçimi olmaktan çıkmıştır. Milletimizin canı pahasına kurduğu cumhuriyetimizin en büyük kazanımı olan demokrasinin bir avuç insan tarafından gasp edilmeye çalışıldığı son noktaya gelmiştir. Bu hukuksuz süreç halkımızın aklı vicdanı ve feraseti ile alay edilerek yapılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan her vatandaşımız akıllı, zeki ve vatan söz konusu olduğunda çok duyarlıdır. İstanbul seçimlerini hukuksuz bir şekilde gasp edenlerin göremediği nokta burasıdır. İsfendiyar dağları, Küre Dağları ve Ilgaz’ın ortasında çetin doğa şartlarında yaşamış Kastamonu insanı ülkesinin düşürülmeye çalışıldığı çetin şartların her zaman farkında olmuştur. Bu çetin doğa şartları Kastamonu halkını sürekli uyanık olmaya mecbur etmiştir. İstanbul ekonomisine alın teri ile katkı sağlayan yarım milyon Kastamonulu hemşehrimiz alın terlerinden ödedikleri vergilerin koltuklarında saltanat sürebilmek için demokrasiyi araç olarak kullanmak isteyenlere göz yummayacaktır.
31 Mart 2019 Mahalli seçimlerinde çok önemli bir noktayı vatandaşlarımızın dikkatine sunmak istiyoruz. AKP’nin kaybettiği belediyelerde akıl almaz israf, talan ve saltanatın hüküm sürdüğü ve belediyelerin borç batağı içinde olduğu ortaya çıktı. Cumhuriyet tarihinde devletin hazinesi bu kadar çok yandaşa, eş, dost ve partiliye peşkeş çekildiği görülmemiştir. Belediyelerde yapılan harcamalar insanı hayrete düşürecek noktaya ulaşmıştır.
23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimlerinde vatandaşlarımız ile beraber İstanbul’da yaşayan Kastamonulu hemşehrilerimizin bu yanlış kararı düzeltip demokrasimizin sağlam bir şekilde yoluna devam etmesini sağlayacaklardır.”
(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER