banner38

Müzik indir

banner46

banner47

09 Temmuz 2020 Perşembe

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin YETİM HAKKINA GİRMİŞLER, HAK, HUKUK, ADALET TANIMAMIŞLAR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, dün il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. Erbilgin, düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz günlerde Kastamonu Belediye Meclisince okunan Sayıştay Denetim Raporunu değerlendirdi.

09 Ocak 2020 Perşembe 09:46
 CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin  YETİM HAKKINA GİRMİŞLER, HAK,  HUKUK, ADALET TANIMAMIŞLAR
 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, dün il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi. Erbilgin, düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz günlerde Kastamonu Belediye Meclisince okunan Sayıştay Denetim Raporunu değerlendirdi.

Erbilgin şu açıklamayı yaptı: “Değerli basın mensupları; hoş geldiniz, öncelikle şimdiden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Değerli arkadaşlar Kastamonu Belediyesi 2018 yılı Sayıştay denetim raporu açıklandı. AKP’nin yönetme anlayışının bu rapora da yansıdığı anlaşılıyor. Görevde yükselme ve unvan değişikliklerinde liyakat yerine, hak eden yerine benden olan olsun denilmiş.

Şimdi değerli arkadaşlar bu memleketin çocukları sınavlarda ter dökerken, ana baba dişinden tırnağından arttırıp çocuklarını okutmaya çalışırken güya ‘Kastamonu sevdalısıyız’ diyenler yandaş sevdasına düşmüşler. Son üç yıl içinde 5 kişinin özel kalem müdürlüğü gibi ‘istisnai memurluklar’ marifetiyle ataması yapılmış. Bunlar 3 hafta ile 10 hafta arasında bu pozisyonda çalıştırılıp başka kurumlara atanmış. Yani kendi çocuklarını kollamışlar. Kastamonu’nun çocuklarına ‘İş-Kur’a müracaat et’ demişler. Mal ve hizmet alımlarında ise açık ve şeffaf bir ihale yerine işleri kısımlara bölerek eşe dosta rant sağlamışlar.

Durum bu, hal bu! Yetim hakkına girmişler, hak, hukuk, adalet tanımamışlar. Cumhur ittifakının ortağı MHP Belediye Başkanı Sayın Vidinlioğlu’na da ‘Allah razı olsun herkes birer bardak su içti zaten’ demek düşmüş. Birisi tutmuş, birisi pişirmiş, birisi yemiş, birisi sıyırmış, biriside; ‘görmedim, duymadım, bilmiyorum’ demiş.

Kıymetli basın mensupları şimdi sizlere Cumhur ittifakı bileşenlerinin AKP-MHP’nin fotoğrafını çekeyim. AKP İl Başkanı Sayın Ünlü il danışma meclisi toplantısında ‘herkes ayağını denk alsın’ ifadesi üzerinden güya MHP İl Başkanına ayar çekiyor. İsim verildiği için söylüyorum karşısında Belediye Meclis Üyesi Zeki Kebeci seyrediyor. Daha açıklama yerine ulaşmadan MHP İl Başkanının ‘öyle zincirciymiş, Kebeciymiş, ötekiymiş, berikiymiş’ dediği AKP meclis üyesi Sayın Kebeci soluğu MHP İl Binasında alıyor. Şimdi Sayın Ünlü’nün İl Başkanlığı, sözünün hükmü sorgulanır değil midir? Yine kendi il yöneticisi iki şapkalı işine gelince iktidarın yöneticisi, kamyoncunun kemiğine bıçak dayandığında ise kooperatif başkanı olan Sayın Ahmet Sarıahmetoğlu, İl başkanından yani iktidarın temsilcisinden talepte bulunuyor. Tam bir kara mizah. Kamyoncu esnafının yanında olmak için alana gidiyoruz CHP adını anmaktan imtina ediyor. Kamyoncu esnafının sorunları ve onların ekmek meselesi bizim meselemizdir. Şimdi Sayın Kebeci’nin içinde olduğu fotoğrafa MHP açısından bakalım. Daha önce söyledim ‘MHP İl Başkanı gel-gel yapıyor’ diye. ‘Öyle zincirciymiş, Kebeciymiş, ötekiymiş, berikiymiş’ deyip gülerek fotoğraflar veriliyor. Yeşil alan pazarlığımı, otopark pazarlığımı yapılıyor bilemiyorum. Saygın işadamı diye gezenler çiğ mi yediler ki karınları ağrıyor kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Değerli arkadaşlar ayrıca MHP İl Başkanı bizi ittifak ortağıyla karıştırmış. ‘Milletvekilleri Meclis’te boş beleş işlerle uğraşıyor, Kastamonu halkı biliyor’ buyurmuş. Milletvekilimiz Hasan Baltacı’nın BAKAP kurulması için verdiği mücadele mi boş beleş bir iştir? Yoksa Şeker Fabrikası’nın kamulaştırılıp yeniden kamuya kazandırılması için TBMM’ye sunduğu kanun teklifi mi? Ya da Sayın Baltacı’nın bu topraklarda yetişen ve çiftçimizin geçim kaynağı olan Taşköprü Sarımsağı, Tosya pirinci ile Siyez buğdayı için alan bazlı gelir desteği verilmesini istemesi mi boş beleş bir iştir? Küre’nin maden payını savunması, ilçelerimizin doktor sorununu tek tek Meclis kürsüsünde dile getirmesi mi boş beleş iştir?

İl Başkanı boş beleş iş yapan birini arıyorsa Kastamonu’ya Gazi unvanı verilsin diyen sonra teklifini geri çeken kendi milletvekiline bakmalıdır? Seçim öncesi Emeklilikte Yaşa Takılanlara, af bekleyen hükümlülere umut verip sonra ben bu işten caydım diyen partisine, milletvekillerine bakmalıdır. Cumhuriyet Halk Partisi Millet ittifakı ile birlikte bu memleketi düzlüğe çıkaracaktır.”

“İL KONGREMİZİN TARİHİ HENÜZ BELLİ DEĞİL”

CHP İl Başkanı Erbilgin, kongre süreci hakkında da bilgi vererek, “13 ilçemizde kongre süreci tamamlandı. 7 ilçemizdeki kongrelerle devam edeceğiz. Onunla birlikte kadın ve gençlik kollarımızın da kongre süreçleri başlamış durumda. Partimiz kongre süreçleri ile önemli bir atılımın arifesinde. Partimizi iktidara taşıyacak olan kadrolar, bu kongreler aracılığıyla göreve gelecek. Yakın zamanda da bunu bütün Kastamonu’da görecek. Merkez İlçe Kongremiz de 19 Ocak’ta Kuzeykent Nikah Salonu’nda saat 13.00’da gerçekleştirilecek. Bütün Kastamonuluları kongremize davet ediyorum. İl kongremiz ise, ilçe kongrelerimizin tamamlanmasından sonra MYK’mızın onayı ile belirlenecek. İl kongremizin tarihi henüz belli değil” ifadelerini kullandı.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV