CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara Çubuk'ta katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğramasının yankıları devam ediyor.

  CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin  PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM
banner72


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara Çubuk'ta katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğramasının yankıları devam ediyor. 

Gerçekleştirilen saldırının ardından CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, partililer ve bazı STK temsilcileri dün Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelerek bir basın bildirisi okundu.

“YAPILAN SIRADAN BİR PROTESTO DEĞİLDİR”

Saldırının protesto değil, organize bir eylem olduğuna vurgu yapan CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Pazar günü ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur.Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’yave onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır” dedi.

“AZMETTİRİCİLER BELLİ”

“Bu saldırının azmettiricileri bellidir” diyen Hikmet Erbilgin, okuduğu basın bildirisinde şu ifadelere yer verdi: “Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Birtakım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse;Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘İki büyük eserimden biri’ dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

“DİMDİK AYAKTAYDIK, AYAKTA DURMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır.Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

“FIRSAT VERMEYECEĞİZ”

Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. ‘Gün kızgın demiri soğutma günüyse’ herkes de buna göre davranmalıdır.Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

“AZMETTİRİCİLER DERHAL YARGI ÖNÜNE ÇIKARILMALI”

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar.Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir.Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf etmiş olduğu sözlerde dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

“BAHSEDİLEN MESAJ NEDİR?”

Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, ‘O evi yakın’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘Mesajlarınızı verdiniz’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuva-yiMilliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz.Teşekkür ediyorum.”

Cumhuriyet Meydanı’ndaki basın açıklamasına CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, İyi Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen ve Saadet Partisi İl Başkanı Hamit Serdar Yılmaz’ın yanı sıra STK ve oda temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

Serkan Horuz

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER